Zavrieť

Porady

budúca práca

Dobrý deň!
Som vedená na ÚP a čakám na dotáciu, keďže sa už netúžim znova evidovať, chcem vykonávať prácu na IČO. Živnosť bude až o pol druha mesiaca, z dôvodu množstva uchádzačov. Akou zákonnou formou môžem v mojej situácii urobiť DP SZČOsobe, ktorá ma dnes oslovila? Môžem s ním podpísať zmluvu o vykonaní práce ako dohodár? A tiež vyhotoviť zmluvu o poskytnutí služby? Zanesiem si RLFO na SP? Alebo je jednoduchší spôsob, ako túto jednorázovú vec vyriešiť bez zbytočných papierovačiek. Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Tak neviem, Zatial by som to spravil na dohodu o vykonani prac. A potom ked budes mat zivnost by som to presunul na zivnost. Tým pádom nevidím, ziadne komplikacie,

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Zatial by som to spravil na dohodu o vykonani prac.
    dohoda o vykonaní práce je obdoba pracovno - právneho vzťahu, riadi sa ZP -
    - to znamená, že SZČO by sa musel registrovať na SP ako zamestnávateľ a na DÚ - platca dane zo závislej činnosti - na dohodu / ak si UoZ / môžeš zarobiť najviac 65% z ŽM /

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    Ďakujem.
    Myslím, že si podľa vašich odpovedí pomôžem. SZČo je registrovaná ako zamestnávateľ, len neviem, či má nahlásenú i dohodu. Ak nie, urobím to ja, ak sa nedohodneme inak, že si to dá do nákladov po registrácii mojej živnosti. No, a teraz je to o dôvere.
    Pekný deň!

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    on je registrovaný ako zamestnávateľ všeobecne pre závislú činnosť,

    či to bude dohoda, alebo PP je smerodatné pri registrácii nového zamestnanca, príp. dohodára
    RLFO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.