Zavrieť

Porady

Pilates dvd

Dobrý deň.
Prosím nemáte niekto Pilates 1 cvičenia na DVD z denníka SME ? Kúpim súrne.
Lekár odporúča a neviem sa už k tomu dopracovať keďže to predávali dávno.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Bola by som ti poslala DVD aj ja, lebo to mám a necvičím...ale ak ti môžem odporučiť, tak najprv to skús s odborníkom, lebo ja som to cvičila podľa DVD a robilo mi to na chrbticu zle. Mne sa vidí ten Pilates trochu ťažký a určite som to cvičila zle..nie je nad to,keď odborník usmerní každý tvoj pohyb a potom to môžeš cvičiť podľa DVD aj sama.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Ja tiez viem podla vlastnej skusenosti, ze je dolezite, naucit sa cvicit toto cvicenie pod dohladom vyskoleneho instruktora individualne ale aj v skupine sa to da. Ja som skusala cvicit najprv podla knihy, potom DVD a teraz viem, ze som to necvicila spravne, aj ked rada cvicim a snazim sa ist presne podla "navodu", bola som z toho cela ubolena a chrbat ma bolel viac ako pred cvicenim. Uz vyse roka vsak chodim do skupiny a je to uplne nieco ine. Zacinali sme uplne od zaciatku a teraz, ked si obcas doma aj pustim to DVD, tak je to uplny rozdiel ako to bolo predtym, ako som zvladla zaklady cvicenia. Takze z vlastnej skusenosti odporucam najprv naucit sa zaklady pod dohladom instruktora a ked sa da, tak aj pokracovat v skupine, lebo je to uplne ine. Mna to tak oslovilo, ze sa tomu fakt venujem, uz mam aj pomocky - pre tych, ktori cvicia odporucam vyborne protismykove ponozky Sissel - ovela lepsie sa v nich cvici, pekne drzia a su take pevne- zaujimava stranka pre vsetkych, ktorym "ucaroval" Pilates:
    http://www.pilates.pomocky.sk/
    Pozitivne zmeny po roku cvicenia (podotykam v skupine)
    - bolest chrbtice zo sedavej prace sa zmiernila na minimum, nepotrebujem tak casto masaze a ani sa mi tak neblokuje chrbtica, predtym som bola parkrat do roka pravidelne "seknuta" a na obstrekoch a pod., teraz si z casu na cas doprajem masaz, lebo to mam rada a aj to prijemne uvolni...
    - mierne som schudla - cca. 2 kg (kto chce schudnut viac, ak sa prida nejake aerobne cvicenie - beh, cyklistika, plavanie, tak je to uplne idealne aj rapídnejsie znizenie vahy, samozrejme s upravou stravy, ale ked budete cvicit pravidelne, tak Vas to aj prinuti, lebo ked jem tazsie jedlo, tak sa mi aj horsie cvici, a to nie je bohvieco...)
    - krasne sa mi vytvarovala postava, nenabrala som hmotu, ale tak jemne sa vytvarovalo telo a spevnelo (po tridsiatke uz nebolo take pevne ako predtym)
    - mam lepsie drzanie tela, to citim velmi, lebo som sa dost hrbila a pekne to vnimam, hlavne pri chodzi, ze je to ovela lepsie, aj som akoby vyssia:-)
    - zlepsila sa mi kondicia a urcite aj psychicky mi to pomaha, jednak cvicenie a aj je to aj zabava v skupine, cvicime tam od veku 15 az do 70...
    Takze aj ja Pilates odporucam a velmi, ale urcite na zaciatok v skupine!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.