Zavrieť

Porady

Ako odstranit staru stavbu z pozemku ?

Dobre ranko. Chcel by som poradit ako odstranit z mojho pozemku drevene stavby. Popisem Blizsie. Kupil som RD a vedla neho su stare drevene garaze, ktore uzivaju najomnici resp. jedna rodina a potom su tam dalej akoze "hospodarske budovy". Postavene samozrejme bez povolenia . Vec som oznamil na Obecny úrad a to uz pre rokom. OcÚ vyzval rodinu na odstranenie "ciernych stavieb" avsak toto bolo ignorovane. Medzicasom sa mi podarilo vedla mojho pozemku prikupit pozemok sirky 2m po celej dlzke mojho pozemku. "Garaze" a ostatne drevene cierne stavby teda stoja uz aj na mojom pozemku na sirke 2m. Bol som na OcÚ, kde asi kaslu na mna a nechcu si spinit ruky, alebo nevedia ako na to. Oslovil som uzivatela stavieb - ignoracia. Ako prosim Vas postupovat, avsak v medziach zakona. Ja mam od pozemku LV, mam zakres pozemku, avsak nemozem si ho vytycit po celej dlzke koly drevenicam. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ako odstranit staru stavbu z pozemku ? DYNAMITOM.

    Určite sa treba ísť predstaviť ako nový vlastník ( cesta zmieru) a vysvetliť zámer novej výstavby ( nezabudni budeš od nich potrebovať stanovisko). ak nepomôže treba ptrejsť na legislatívu - možno starosta, mestská polícia .....
    Konečné riešenie začať stavať nový plot na ohradenie pozemku a žiadať vypratanie. V tom by mohli poradiť kolegovia od paragrafov.
    Osobne by som to riešil podľa podmienok inak sa jedná v Ba a inak na malej dedinke kde je polovica ludí príbuzných ( riešiť veľmi opatrne lebo je to citlivá téma).
    Veľa zdaru a trpezlivosti.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ako odstranit staru stavbu z pozemku ? DYNAMITOM.
    presne to iste ma napadlo pri precitani nazvu..

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak je stará a narušená dá sa to riešiť aj nútenou sanáciou z dôvodu bezpečnosti respektíve nebezpečnosti, stavby.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    marci70 Pozri príspevok
    Dobre ranko. Chcel by som poradit ako odstranit z mojho pozemku drevene stavby. Popisem Blizsie. Kupil som RD a vedla neho su stare drevene garaze, ktore uzivaju najomnici resp. jedna rodina a potom su tam dalej akoze "hospodarske budovy". Postavene samozrejme bez povolenia . Vec som oznamil na Obecny úrad a to uz pre rokom. OcÚ vyzval rodinu na odstranenie "ciernych stavieb" avsak toto bolo ignorovane. Medzicasom sa mi podarilo vedla mojho pozemku prikupit pozemok sirky 2m po celej dlzke mojho pozemku. "Garaze" a ostatne drevene cierne stavby teda stoja uz aj na mojom pozemku na sirke 2m. Bol som na OcÚ, kde asi kaslu na mna a nechcu si spinit ruky, alebo nevedia ako na to. Oslovil som uzivatela stavieb - ignoracia. Ako prosim Vas postupovat, avsak v medziach zakona. Ja mam od pozemku LV, mam zakres pozemku, avsak nemozem si ho vytycit po celej dlzke koly drevenicam. Dakujem
    Dávam na vedomie znenie § 88 ods. 4 stavebného zákona (bez komentára).

    (4) Povolenie stavebného úradu sa nevyžaduje na odstránenie zariadenia staveniska, ktorého dočasnosť bola obmedzená v stavebnom povolení na čas trvania stavby, a na odstránenie stavieb a zariadení, ktoré nepodliehajú stavebnému povoleniu. Pri drobných stavbách [§ 55 ods. 2 písm. b)], informačných, reklamných a propagačných zariadeniach postačí ohlásenie lehoty, do ktorej budú odstránené.


    Treba sa zariadiť podľa toho, ak to pasuje.


    CIMOM

    Ako odstranit staru stavbu z pozemku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.