Zavrieť

Porady

RZZP

Mám takúto otázku.Začínam s účtovníctvom a neviem či mam robiť roč. zúč. ZP konatelovi sro, ktorý je samoplatitel a odváddza do ZP minim. odvod. A potom mam živnostnika, ktorý tiež odvadza min. čiastku na ZP.Ako to vlastne je???? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Živnostníkovi vyplýva povinnosť vykonať a podať RZZP zo zákona.

    U konateľa závisí aký príjem mal za rok 2008, napr. keď jeho príjem presiahol úhrn minim. základov samoplatiteľa, tak je tiež povinnosť vykonať RZZP.
    Ešte doplním : Za rok 2008 samoplatiteľ nesmie prekročiť príjem mesačne 5 361 Sk
    t.j. za celý rok 64.332 Sk. Ak prekročí tento príjem je povinnosť vykonať RZZP a doplatiť zdravotné poistenie.
    Naposledy upravil Andyke : 28.04.09 at 06:28 Dôvod: doplnenie

    Minda je offline (nepripojený) Minda

    Minda
    Ja by som ešte k tomu konateľovi čosi dodala. Pokiaľ dostával tento konateľ spoločonosti s ručením obmedzeným za túto prácu odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobnitného predpisu, považuje sa podľa § 11 ods. 3 písm. g)zákona č. 580/2004 Z.z. za zamestnaca a firma by ho mala na ten mesiac(e), kedy mu bola takáto odmena vyplatená, prihlásiť ako svojho zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.