Zavrieť

Porady

prepustenie z prace

Dobry den,
poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    satan11 Pozri príspevok
    Dobry den,
    poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc
    AK to bude prepustenie z dôvodu organizačných zmien (že si pre firmu nadbytočný), tak máš nárok na 3 mesačné odstupné.

    Po skončení PP budeš mať pravdepodobne nárok na podporu z úradu práce po dobu 6 mesiacov. Podpora je približne polovica tvojho priemerného platu.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    satan11 Pozri príspevok
    Dobry den,
    poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc
    Ak pracuješ vo firme, viac ako 5 rokov tak máš nárok na 3 mesačné odstupné(ak kolektívna zmluva nezaručuje vyššie odstupné)-čo sa týka soc. dávok, tak tam je viac kritérií podľa ktorých sa to počíta...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    AK to bude prepustenie z dôvodu organizačných zmien (že si pre firmu nadbytočný), tak máš nárok na 3 mesačné odstupné.

    Po skončení PP budeš mať pravdepodobne nárok na podporu z úradu práce po dobu 6 mesiacov. Podpora je približne polovica tvojho priemerného platu.
    Tibor,predbehol si ma, ty si ako jastrab

    samozrejme polovicu z toho, čo je na papieri, lebo vieš ako sa dnes zamestnávajú ľudia- na papieri minimálna mzda a zbytok na ruku pomimo a teraz títo ľudia na to najviac doplatia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.