Zavrieť

Porady

Máj, máj,máj zelený....

Túto tému chcem nasmerovať na vaše zážitky,
zvyky, príbehy............

(Prosím nie politické)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    V posledných rokoch na prvého mája vždy sadíme zemiaky....tento rok sme sa poponáhľali UŽ JE TO UDĚLÁNO, UŽ JE TO HOTOVO!!!

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    U nas sa hovori / a aj cini /, ze kazda deva ma byt pobozkana pod rozkvitnutou ceresnou prveho maja, aby vraj nebola majove tela.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    V predvečer 1.mája mládenci v dedine stavali máje pre dievča, ktoré bolo blízke ich srdcu. My sme vykukovali spoza záclon a čakali, či sa dačo ujde aj nám. Ráno už každá dievka sledovala,či máj je postavený aj u susedov potom sa išlo do sprievodu, poobede sme sadili a večer bol "majáles".

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    tetrisss Pozri príspevok
    U nas sa hovori / a aj cini /, ze kazda deva ma byt pobozkana pod rozkvitnutou ceresnou prveho maja, aby vraj nebola majove tela.
    iné verzie:
    ♥Na prvého mája má vraj mládenec dievčinu pobozkať pod rozkvitnutou čerešňou inak zostane prašivá*....

    ♥ Dievka pobozkaná na prvého mája pod čerešňou sa do roka vydá....

    ♥ Podľa ľúbostnej mágie sa verilo, že ak si zamilovaní dajú bozk na 1. mája, láska vydrží dlho.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Pred 35 rokmi ako mladá stredoškolačká som mala v dedine na starosti prácu s deťmi a mládežou. V predvečer 1. a 9. mája som robievala s nimi po dedine lampionový sprievod so spevom. Ľudia vychádzali na priedomia a spievali s nami. Rozsvietené lampiony, veselé oči deti, bolo veselo. Minule mi to pripomenul jeden mladý muž s dediny, keď sme mali stretnutie rodákov z obce, či sa na to ešte pamätam. A ako mi povedal tak veselo od môjho odchodu už nebolo, nebolo ani toho, kto by sa bol ujal deti a vždy v máji spomína na tie časy.

    Máj, máj,máj zelený....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.