Zavrieť

Porady

Akvárium - žiarivky

Chcela by som vás poprsiť, aby ste mi pomohli spraviť si prehľad v možných osvetleniach pre akvárium, ktoré sú dostupné.
Mám nad akvarkom bežnú žiarivku, ale jednak sa mi nepáči jej spektrum - svetlo je do žlta, ja by som skôr chcela také úpne biele, denné svetlo, a taktiež sa mi v nej chytajú riasy. Ikeď neviem, či biele svetlo vyrieši problém s riasami, ale určite by s ním akvarko vyzeralo krajšie.
Pozerala som na klasické žiarivky používané v akvaristike, len neviem, že či majú pripojenie k elektrike len na jednej strane alebo na oboch a taktiež neviem, ako je to s tým elektrickým prevodníkom (EP) k nim. Čo som videla ceny tých EP tak sú dosť drahé, možno zle pozerám a existujú aj lacnejšie varianty. A tiež si nechcem vybrať zlý EP, ktorý nebude sedieť k žiarivke.
Tiež by ma zaujímal iný typ osvetlenia, ako vychádzajú finančne a účínnosťou či výkonom, napr. LED osvetlenie alebo výbojkové. Rada by som vedela, či existujú klasické žiarivky - s klasickou objímkou, akú mám teraz - len s tým, že by poskytovali belšie svetlo.
Prípadne aké osvetlenie používate vy, ako ste s ním spokojní a koľko vás stálo (financií)
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mam.dotaz Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprsiť, aby ste mi pomohli spraviť si prehľad v možných osvetleniach pre akvárium, ktoré sú dostupné.
    Mám nad akvarkom bežnú žiarivku, ale jednak sa mi nepáči jej spektrum - svetlo je do žlta, ja by som skôr chcela také úpne biele, denné svetlo, a taktiež sa mi v nej chytajú riasy. Ikeď neviem, či biele svetlo vyrieši problém s riasami, ale určite by s ním akvarko vyzeralo krajšie.
    Pozerala som na klasické žiarivky používané v akvaristike, len neviem, že či majú pripojenie k elektrike len na jednej strane alebo na oboch a taktiež neviem, ako je to s tým elektrickým prevodníkom (EP) k nim. Čo som videla ceny tých EP tak sú dosť drahé, možno zle pozerám a existujú aj lacnejšie varianty. A tiež si nechcem vybrať zlý EP, ktorý nebude sedieť k žiarivke.
    Tiež by ma zaujímal iný typ osvetlenia, ako vychádzajú finančne a účínnosťou či výkonom, napr. LED osvetlenie alebo výbojkové. Rada by som vedela, či existujú klasické žiarivky - s klasickou objímkou, akú mám teraz - len s tým, že by poskytovali belšie svetlo.
    Prípadne aké osvetlenie používate vy, ako ste s ním spokojní a koľko vás stálo (financií)
    Ďakujem
    U žiaroviek veľký výber nemáš, tie majú len žlté svetlo. U žiariviek je už možnosť výberu žltého, bieleho a videl som už aj kompaktnú žiarivku so svetlom so modra.

    Ak chceš experimentovať, tak môžeš skúsiť ešte osvetlenie led diódami (už dostať kúpiť LED žiarovky s rôznymi odtieňmi, aj s čisto bielou, dennou bielou, teplou bielou....):

    http://www.pearl.de/c-5603.shtml

    http://www.ziarovky-led.sk/index.php?act=shop

    http://www.simpled.de/?gclid=CNKumdDJlZoCFYGT3wodv3RYNg

    Akvárium - žiarivky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.