Zavrieť

Porady

Služobná cesta a sviatok

Prosím o radu,

zamestnanci idú na SC do ČR 7.5. na školenie. Vrátia sa však až 8.5.2009, kedy je u nás štátny sviatok. Ako ich poznám, všetci budú trvať na tom, že chcú príplatok za sviatok. Aj keď ja to vidím tak, že výkon práce je len 7.5. a teda dostanú len cestovné náhrady.
Prosím o radu múdrejších, či uvažujem správne?

Ďakujem

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dana7 Pozri príspevok
    Prosím o radu,

    zamestnanci idú na SC do ČR 7.5. na školenie. Vrátia sa však až 8.5.2009, kedy je u nás štátny sviatok. Ako ich poznám, všetci budú trvať na tom, že chcú príplatok za sviatok. Aj keď ja to vidím tak, že výkon práce je len 7.5. a teda dostanú len cestovné náhrady.
    Prosím o radu múdrejších, či uvažujem správne?

    Ďakujem

    Pokiaľ toho 8.5. nebudú vykonávať žiadnu prácu ani nebudú na školení, len v ten deň budú cestovať, tak nemajú nárok na ten deň na príplatok za prácu vo sviatok, dostanú len cest. náhrady a náhradu mzdy za sviatok. Pokiaľ by aj v ten deň bolo školenie, tak majú nárok na mzdu aj na príplatok za prácu vo sviatok.
    Naposledy upravil Chobot : 29.04.09 at 11:59

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Chobot Pozri príspevok
    Pokiaľ toho 8.5. nebudú vykonávať žiadnu prácu ani nebudú na školení, len v ten deň budú cestovať, tak nemajú nárok na ten deň na mzdu, dostanú len cest. náhrady. Pokiaľ by aj v ten deň bolo školenie, tak majú nárok na mzdu aj na príplatok za prácu vo sviatok.
    Ďakujem za odpoveď, ale nárok na náhradu mzdy za sviatok, keďže sviatok je platený majú?

    Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dana7 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale nárok na náhradu mzdy za sviatok, keďže sviatok je platený majú?

    Ďakujem
    Teda áno. Neviem prečo som bol v tom, že je to víkend.

    Jasné, majú normálne nárok na náhradu mzdy, ale žiadny príplatok. TO, čo som písal by bolo v prípade víkendu.

    Služobná cesta a sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.