Zavrieť

Porady

Krátkodobá finančná výpomoc

Spoločnosť má uzatvorené príkazné zmluvy s par zivnostnikmi. Na konci roka vyplatila tato spolocnost peniaze tymto zivnostnikom aj za januar hoci nemusela. Zauctovali to na 249/211 je to spravne uctovanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    podľa mňa je to z pohľadu vašej spoločnosti pohľadávka-záloha,
    ja by som účtovala 314/211

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Pracu ktoru odviedli v decembri na prikazne zmluvy a zaplatene to bolo aj v decembri dam na 321/211
    a to co bolo zaplatene navyse uz za januar 314/211
    a v januari budem uctovat 321/314 ?

    dakujem

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Ako sa zbavim tej 249 ked bola uctovana v roku 2008 a ten rok je uz uzavrety? Teraz mam konecny zostatok 50 000,-

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    zaúčtuj to zápisom 314/249
    a keď práca bude odvedená vznikne záväzok napr. 518/325
    zálohu preúčtuješ 325/314

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prosím Vás ako zaúčtovať peniaze ktore si konatel u jednoosobovej s.r.o. vybral počas roka z pokladne pre svojju vlastnu spotrebu? V UCT je to na ucte 249 k 31.12.2008. Konatel ma narok na odmenu z HV vo vyske 200 000 SK (viem ze uz je € ale pre lepsie pocitanie) Peniaze co si vybral pocas roka 2008 je 100 000,- Sk. Uctovanie v uct je nasledovne
    249 = 100 000
    431 = 200 000

    Konatel sa rozhodol ze tych 100 tis na ucte 249 sa mu ma odpocitat z odmeny z HV ako to zauctovat aby to bolo spravne?
    Dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Kvietocek Pozri príspevok
    Prosím Vás ako zaúčtovať peniaze ktore si konatel u jednoosobovej s.r.o. vybral počas roka z pokladne pre svojju vlastnu spotrebu? V UCT je to na ucte 249 k 31.12.2008. Konatel ma narok na odmenu z HV vo vyske 200 000 SK (viem ze uz je € ale pre lepsie pocitanie) Peniaze co si vybral pocas roka 2008 je 100 000,- Sk. Uctovanie v uct je nasledovne
    249 = 100 000
    431 = 200 000

    Konatel sa rozhodol ze tych 100 tis na ucte 249 sa mu ma odpocitat z odmeny z HV ako to zauctovat aby to bolo spravne?
    Dakujem
    Na účte 249 - sa účtuje krátkodobá finančná výpomoc prijatá. Je to účet na účtovanie záväzku.

    Ak firma poskytla spoločníkovi (konateľovi) pôžičku - bude to iný účet. Firme vzniká pohľadávka - účet 355 ( 378).

    Rozdelenie HV - nárok na podiel na zisku predpis......................431/364
    ................................................ úhrada............................364/221
    ................................................z počet s pôžičkou............364/355

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    azla Pozri príspevok
    Na účte 249 - sa účtuje krátkodobá finančná výpomoc prijatá. Je to účet na účtovanie záväzku.

    Ak firma poskytla spoločníkovi (konateľovi) pôžičku - bude to iný účet. Firme vzniká pohľadávka - účet 355 ( 378).

    Rozdelenie HV - nárok na podiel na zisku predpis......................431/364
    ................................................ úhrada............................364/221
    ................................................z počet s pôžičkou............364/355
    100 000 na ucte 249 vôbec nema byt potrebujem sa toho uctu zbavit cim skôr.
    Ked to preuctujem nasledovne:
    Vo Februári urobím ID
    249 -100 000 MD
    355 100 000 MD

    Nasledne v Marci urobim ID tak ako pises 431/364, 364/221(211), 364/355 a tým to vlastne bude vyrovnané?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Asi takto by som to riešila - tak ako píšeš.

    Ak máš zostatok na strane MD na pasívnom účte - to je chyba. (bol použitý zlý účet pri poskytnutí pôžičky.

    Asi takto by som to riešila - tak ako píšeš.

    Najprv opraviš chybu, následne rozdelíš HV a započítaš pohľadávku a záväzok.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Predsa len este jedna otazocka. Podla mojho nazoru to vplyv na DP za rok 2008 nema - nemusim robit DDP k roku 2008 alebo snad ano?
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.