Zavrieť

Porady

Odpracovaná časť prac.zmeny a prac. úraz

Prosím, kto má skúsenosť s PN po odpracovanej časti zmeny, poraďte.
Zamestnanec s rovnomerne rozvrhnutým časom odpracoval 0,5 h zo 7,5 h prac.zmeny a stal sa mu prac úraz.(7.4.) Na PN je , samozrejme, uvedený deň vzniku PN - 7.4..
Ako postupovať s náhradou príjmu a dňami vylúčenia platiť poistné?
Od 7.4. 10 dní, (alebo 8.4. 9 dní, lebo časť zmeny je odpracovaná, teda nedám nahradu príjmu), počítať 7.4. ako deň vylúčenia platiť poistné do SP, či až od 8.4.? Keď do SW (Softip) zaúčtujem deň začiatku PN ako 7.4., automaticky mi ho dá ako deň vylúčenia, tú 0,5 h viem preplatiť ručným zadaním EUR.
A čo v prípade, ak odpracuje podstatnú časť zmeny, resp, ak PN - napr. ústavné liečenie, resp pri zmenových pracovníkoch - je po prac.dobe?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    tttt Pozri príspevok
    Naozaj nikomu nevznikla takáto situácia? Prosím, poraďte, poraďáci.
    Lekári zle vypisujú PNky...a stáva sa to veľmi často. Normálne mal dať na 7.4. lekár zamestnancovi Péčko a PNka mala začať až 8.4. Je tu na porade zopár vlákien o tomto probléme.
    Existujú na to dve riešenie.
    1. požiadať lekára o prepracovanie PNky (ak nebude ochotný..tak druhá varianta)
    2. postupovať s PNkou, ktorá je už vystavená a čas odpracovaný 7.4. zadať do systému ako nadčas.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tttt Pozri príspevok
    Prosím, kto má skúsenosť s PN po odpracovanej časti zmeny, poraďte.
    Zamestnanec s rovnomerne rozvrhnutým časom odpracoval 0,5 h zo 7,5 h prac.zmeny a stal sa mu prac úraz.(7.4.) Na PN je , samozrejme, uvedený deň vzniku PN - 7.4..
    Ako postupovať s náhradou príjmu a dňami vylúčenia platiť poistné?
    Od 7.4. 10 dní, (alebo 8.4. 9 dní, lebo časť zmeny je odpracovaná, teda nedám nahradu príjmu), počítať 7.4. ako deň vylúčenia platiť poistné do SP, či až od 8.4.? Keď do SW (Softip) zaúčtujem deň začiatku PN ako 7.4., automaticky mi ho dá ako deň vylúčenia, tú 0,5 h viem preplatiť ručným zadaním EUR.
    A čo v prípade, ak odpracuje podstatnú časť zmeny, resp, ak PN - napr. ústavné liečenie, resp pri zmenových pracovníkoch - je po prac.dobe?

    Ďakujem.
    Mala som taký prípad, ale PN som vrátila a lekár dal PN nasledujúcim dňom.

    tttt je offline (nepripojený) tttt

    tttt
    Ďakujem za odpoveď. Papier je už na sociálke, takže pôjdem 2. variantou a do budúcna budem vedieť. Na pracovný úraz sa mi zdalo príliš trúfalé žiadať zmenu PN...
    Vďaka, že ste poradili.

    lumich je offline (nepripojený) lumich

    lumich
    príjemný dobrý deň, prosím Vás o radu, pracujem v zahraničí, kde sa mi stal pracovný úraz, na akú náhradu odškodného mám nárok a kde sa mám obrátiť, ďakujem veľmi pekne

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    V prvom rade sa musíš obrátiť na svojho zamestnávateľa, mali s tebou spísať záznam o úraze.

    lumich je offline (nepripojený) lumich

    lumich
    spísal to ošetrujúci lekár, pýtala som sa zamestnávateľa a ten mi tvrdil že nemám nárok na nič, je to ťažko keď je človek v cudzom svete a nevie načo má nárok a načo nie

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    lumich Pozri príspevok
    spísal to ošetrujúci lekár, pýtala som sa zamestnávateľa a ten mi tvrdil že nemám nárok na nič, je to ťažko keď je človek v cudzom svete a nevie načo má nárok a načo nie
    nedaj sa odbiť, z-ľ je povinný s tebou urobiť záznam o úraze

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    lumich Pozri príspevok
    díky moc, zamestnávateľ so mnou nespísal nič a neviem čo mám robiť
    trvaj na tom. manžel pracoval v Čechách, tiež mal PÚ a nebol problém. Z-ľ spísal záznam, mal platený PÚ a dostal po ukončení PN aj odškodné, resp. úrazové.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    lumich Pozri príspevok
    príjemný dobrý deň, prosím Vás o radu, pracujem v zahraničí, kde sa mi stal pracovný úraz, na akú náhradu odškodného mám nárok a kde sa mám obrátiť, ďakujem veľmi pekne
    Určite si práceneschopný, čo znamená, že Ti tam lekár vyznačil aj pracovný úraz. Takto vyznačenú PN-ku po 10. dni je povinnosťou zamestnávateľa odovzdať okrem potvrdenia o príjmoch aj s kópiou záznamu o úraze. Máš vôbec ten pracovný úraz na DPN vyznačený?

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    ahojte, známy mal pracovný úraz (zlomil si nohu). Pracuje ako VPP-čkár a starosta ho odhovára od PN, vraj mu bude písať hodiny, ako keby pracoval. Chcela by som vedieť, kvôli čomu zastáva takéto stanovisko. Či sú to len "papierovačky" alebo aj niečo iné. Vraj sa mu PN neoplatí, že dostane len okolo 66 € namiesto terajších 166 €(sociálna dávka, príspevok na bývanie, príspevok za VPP). Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.