Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Prajem pekný deň, potrebovala by som poradiť.
Keď chceme zamestnať na dohodu pracovníka ktorý je vedený na úrade práce, čo všetko je potrebné? Nahlásiť na sociálnu poisťovňu ho nemusíme, no on musí poskytnúť na úrade práce zmluvu o dohode a výšku zárobku? Týždenne môže najviac odpracovať 10 hodín a zarobiť mesačne 131,65 EURO?
Ďakujem
Usporiadat
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Prihlásiť ho do SP musíte. Nahlasovať sa musia aj dohodári a musíte viesť aj evidenciu - dochádzku, zoznam dohôd.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ichromekova Pozri príspevok
Prajem pekný deň, potrebovala by som poradiť.
Keď chceme zamestnať na dohodu pracovníka ktorý je vedený na úrade práce, čo všetko je potrebné? Nahlásiť na sociálnu poisťovňu ho nemusíme musíte a budete za neho odvádzať úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistenie do SP., no on musí poskytnúť na úrade práce zmluvu o dohode a výšku zárobku áno, doručí kópiu dohody + mu budete vystavovať potvrdenie o výške dosiahnutej odmeny z dohody.? Týždenne môže najviac odpracovať 10 hodín a zarobiť mesačne 131,65 EURO? áno
Ďakujem
Môžete mu dať podpísať Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a z funkčných... a uplatni si NČZD - 335,47€. Z uvedeného dôvodu bude mať základ dane 0 a daň tiež 0.
Toto platí, ak nemá u iného zamestnávateľa Vyhlásenie podpísané.
0 0
ichromekova ichromekova

ichromekova je offline (nepripojený) ichromekova

Ešte mám jeden dotaz. Aj keď je vedený na úrade práce, môžeme mu dať dohodu o pracovnej činnosti?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ichromekova Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz. Aj keď je vedený na úrade práce, môžeme mu dať dohodu o pracovnej činnosti?
Ďakujem
Môžeš.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás.
je prosím medzi Dohodou o prac.činnosti a Dohodou o vyk.práce rozdiel pri platení odvodov zamestnávateľom?
(rozdiel medzi týmito dohodami je je jasný,rozsah hodín,vykonanie konkr.práce atď)
len ma zaujíma,že či pri dosiahnutí nejakej vyššej mzdy musí zamestnávateľ,resp. zamestnanec doplatiť napr.zdravotné odvody?
(no je mi jasné,že pri dohode sa platí daň,a úraz.a garančné poistenie-platí zamestnávateľ,iné odvody nie)
Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás.
je prosím medzi Dohodou o prac.činnosti a Dohodou o vyk.práce rozdiel pri platení odvodov zamestnávateľom?
(rozdiel medzi týmito dohodami je je jasný,rozsah hodín,vykonanie konkr.práce atď)
len ma zaujíma,že či pri dosiahnutí nejakej vyššej mzdy musí zamestnávateľ,resp. zamestnanec doplatiť napr.zdravotné odvody?
(no je mi jasné,že pri dohode sa platí daň,a úraz.a garančné poistenie-platí zamestnávateľ,iné odvody nie)
Ďakujem
1. V odvodoch zamestnávateľa medzi dohodami nie je žiaden rozdiel, platí sa len na GP a ÚP do SP, nič iné.
2. Z dohody sa neplatí ZP.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ďakujem.Takže sa ani na dohody nevzťahuje ročné zúčtovanie zdravotného poistenia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Ďakujem.Takže sa ani na dohody nevzťahuje ročné zúčtovanie zdravotného poistenia?
Nie, príjem z dohôd je mimo RZZP.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

pekný deň, môžete mi vysvetliť nasledujúce?
živnostník môže zamestnať brigádnika, ktorú má hlavný PP na dohodu o VP alebo dohodu o pracovnej činnosti? Samozrejme zaplatí zaň odvody. Čo si musí splniť voči DÚ? Aké predkladá výkazy alebo hlásenia? Ako zaplatí zaň 19 % daň?
A čo potom pri dańovom priznaní? Živnostník mu pošle potvrdenie o príjmoch a zrazených preddavkoch? Môže si on následne požiadať o vrátenie dane, pokiaľ hlavný príjem nepresiahne stanovenú hranicu 1/2 nezdaniteľ. časti?
A ako je to so živnostníkom, ak má príjmy len z podnikania, a v priebehu roka robil na dohodu a jeho príjem z dohody nepresiahol 1/2 nezdaniteľnej časti? Môže si takisto požiadať o vrátenie dane z tejto dohody?
Ďakujem.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Pekný deň, ako je to prosím, keď:
živnostník má príjmy len z podnikania, ale v priebehu roka pracoval aj na dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.Môže si pri podaní DP požiadať o vrátenie dane z uvedenej dohody, ak jeho príjem z dohody nepresiahol 1/2 nezdaniteľ. časti základu dane?
A ako je to so zamestnancom, ktorý je v HPP a "privirába" si na dohodu u živnostíka. Čo všetko je povinný živnostník urobiť?
Nahlásiť ho na SP, ZP, platiť zaňho odvody. A čo všetko musí urobiť voči DÚ? Ako odvádza zaňho daň?
A čo pri podávaní DP? Musí mu vystaviť potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti? Môže si tento zamestnanec takisto požiadať o vrátenie dane z tejto dohody, ak jeho príjem nepresiahol uvedenú hranicu 1/2 nezdaniteľ. častí? Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, ako je to prosím, keď:
živnostník má príjmy len z podnikania, ale v priebehu roka pracoval aj na dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.Môže si pri podaní DP požiadať o vrátenie dane z uvedenej dohody, ak jeho príjem z dohody nepresiahol 1/2 nezdaniteľ. časti základu dane? nie, pri podávaní DP sa všetky príjmy berú do úvahy, t.z. sa spočítajú
A ako je to so zamestnancom, ktorý je v HPP a "privirába" si na dohodu u živnostíka. Čo všetko je povinný živnostník urobiť?
Nahlásiť ho na SP, ZP, platiť zaňho odvody. A čo všetko musí urobiť voči DÚ? Ako odvádza zaňho daň? áno, nahlási ho do SP a ZP. Ak mu bude vypočítaná daň, tak ju odvedie na DÚ. Štvrťročne posiela na DÚ štvrťročný prehľad.
A čo pri podávaní DP? Musí mu vystaviť potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti? áno Môže si tento zamestnanec takisto požiadať o vrátenie dane z tejto dohody, ak jeho príjem nepresiahol uvedenú hranicu 1/2 nezdaniteľ. častí? iba v tom prípade, ak jeho celkové príjmy túto hranicu nepresiahnu (všetky zdaniteľné príjmy sa spočítajú) Ďakujem.
odpoveď v texte
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Pekný deň, ako je to prosím, keď:
živnostník má príjmy len z podnikania, ale v priebehu roka pracoval aj na dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.Môže si pri podaní DP požiadať o vrátenie dane z uvedenej dohody, ak jeho príjem z dohody nepresiahol 1/2 nezdaniteľ. časti základu dane? nie, pri podávaní DP sa všetky príjmy berú do úvahy, t.z. sa spočítajú
A ako je to so zamestnancom, ktorý je v HPP a "privirába" si na dohodu u živnostíka. Čo všetko je povinný živnostník urobiť?
Nahlásiť ho na SP, ZP, platiť zaňho odvody. A čo všetko musí urobiť voči DÚ? Ako odvádza zaňho daň? áno, nahlási ho do SP a ZP. Ak mu bude vypočítaná daň, tak ju odvedie na DÚ. Štvrťročne posiela na DÚ štvrťročný prehľad.
A čo pri podávaní DP? Musí mu vystaviť potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti? áno Môže si tento zamestnanec takisto požiadať o vrátenie dane z tejto dohody, ak jeho príjem nepresiahol uvedenú hranicu 1/2 nezdaniteľ. častí? iba v tom prípade, ak jeho celkové príjmy túto hranicu nepresiahnu (všetky zdaniteľné príjmy sa spočítajú) Ďakujem.

mzdarka renca Pozri príspevok
odpoveď v texte
Zdravím, prosím, dohodára treba prihlásiť aj do ZP, hoci má inde HPP?Myslela som, že len do SP, keďže tam idú odvody....ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
Pekný deň, ako je to prosím, keď:
živnostník má príjmy len z podnikania, ale v priebehu roka pracoval aj na dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.Môže si pri podaní DP požiadať o vrátenie dane z uvedenej dohody, ak jeho príjem z dohody nepresiahol 1/2 nezdaniteľ. časti základu dane? nie, pri podávaní DP sa všetky príjmy berú do úvahy, t.z. sa spočítajú
A ako je to so zamestnancom, ktorý je v HPP a "privirába" si na dohodu u živnostíka. Čo všetko je povinný živnostník urobiť?
Nahlásiť ho na SP, ZP, platiť zaňho odvody. A čo všetko musí urobiť voči DÚ? Ako odvádza zaňho daň? áno, nahlási ho do SP a ZP. Ak mu bude vypočítaná daň, tak ju odvedie na DÚ. Štvrťročne posiela na DÚ štvrťročný prehľad.
A čo pri podávaní DP? Musí mu vystaviť potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti? áno Môže si tento zamestnanec takisto požiadať o vrátenie dane z tejto dohody, ak jeho príjem nepresiahol uvedenú hranicu 1/2 nezdaniteľ. častí? iba v tom prípade, ak jeho celkové príjmy túto hranicu nepresiahnu (všetky zdaniteľné príjmy sa spočítajú) Ďakujem.

Zdravím, prosím, dohodára treba prihlásiť aj do ZP, hoci má inde HPP?Myslela som, že len do SP, keďže tam idú odvody....ďakujem
Áno, treba, pred začiatkom prác na dohodu, cez RLFO. Zamestnáv. do SP bude platiť odvody tiež, G a ÚP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ešte doplním, že na ZP sa dohodár neprihlasuje.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

mzdarka renca Pozri príspevok
Ešte doplním, že na ZP sa dohodár neprihlasuje.
Ďakujem pekne, už som sa zľakla, že zas bola nejaká zmena. Pekný deň.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Prijali sme na dohodu o pracovnej činnosti pani, ktorá bude vypomáhať v kaderníctve na 10 hod./týž. podľa zákona. Je evidovaná na úrade práce a tam jej povedali, keď niesla dohodu, že nemôže pracovať na dohodu o prac. činnosti ale len na DoVP. Môže mi niekto poradiť, ako to vlastne je? Pokiaľ viem môže evidovaný pracovať aj na DoPČ aj na DoVP. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Prijali sme na dohodu o pracovnej činnosti pani, ktorá bude vypomáhať v kaderníctve na 10 hod./týž. podľa zákona. Je evidovaná na úrade práce a tam jej povedali, keď niesla dohodu, že nemôže pracovať na dohodu o prac. činnosti ale len na DoVP. Môže mi niekto poradiť, ako to vlastne je? Pokiaľ viem môže evidovaný pracovať aj na DoPČ aj na DoVP. Ďakujem
poberá aj dávku v hmotnej núdzi ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Prijali sme na dohodu o pracovnej činnosti pani, ktorá bude vypomáhať v kaderníctve na 10 hod./týž. podľa zákona. Je evidovaná na úrade práce a tam jej povedali, keď niesla dohodu, že nemôže pracovať na dohodu o prac. činnosti ale len na DoVP. Môže mi niekto poradiť, ako to vlastne je? Pokiaľ viem môže evidovaný pracovať aj na DoPČ aj na DoVP. Ďakujem
Môže pracovať aj na DoVP, aj na DoPČ. max. čo môže zarobiť na uvedené dohody je 131,65 EUR/mesiac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
Môže pracovať aj na DoVP, aj na DoPČ. max. čo môže zarobiť na uvedené dohody je 131,65 EUR/mesiac.
renca, už to asi nie je na všetkých UP pravda


http://www.porada.sk/1059544-post8.html
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Asi áno neviem teraz presne, ale mám iných ľudí čo poberajú dávku v hmotnej núdzi a pracujú na DoPČ a nie je žiaden problém, aspoň o tom neviem a to by mi povedali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať