Zavrieť

Porady

Výpoveď počas RD

Chcela by som sa opýtať, či je možné dať počas RD výpoveď a podpísať zmluvu s iným zamestnávateľom? A hlavne ako by mala vyzerať výpoveď v takomto prípade, či je to také isté ako keby som robila. Jedná sa o výpoveď dohodou. Za odpovede vopred ďakujem. Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    talianova zuzana Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či je možné dať počas RD výpoveď a podpísať zmluvu s iným zamestnávateľom? A hlavne ako by mala vyzerať výpoveď v takomto prípade, či je to také isté ako keby som robila. Jedná sa o výpoveď dohodou. Za odpovede vopred ďakujem. Pekný deň
    1. Výpoveď dohodou neexistuje. Výpovedná doba je 2-mesačná a výpoveď začína plynúť od 1. dňa nasled. mesiaca. Ak chceš skončiť PP dohodou v zmysle § 60 ZP, musí s tým zamestnávateľ súhlasiť. PP môžeš skončiť aj počas RD.

    2. Môžeš mať uzatvorenú pracovnú zmluvu počas rodičovskej dovolenky aj s iným zamestnávateľom /ak nemáš vyslovene v prac.zmluve zákaz rovnakej práce u iného zamestnávateľa/. Nezabudni vznik prac.pomeru u iného zamestnávateľa nahlásiť na ÚPSVaR, ktorý vypláca rodičovský príspevok.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    talianova zuzana Pozri príspevok
    Prepáčte myslela som skončenie pracovného pomeru - dohodou.
    OK,
    pocas MD ty mozes dataj vypoved aj navrhnut zamestnavatelovi dohodu o ukonceni PP.
    Zamestnavatel to vsak urobit nemoze /okrem pripadov, ked sa rusi prevadzka/. Moze ale suhlasit s tvojim navrhom dohody alebo musi akceptovat tvoju vypoved /s 2 mesacnou VD/

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    no a môžeš to urobiť aj tak, že budeš mať dva PP naraz. V tom starom PP budeš čerpať rodič.dovolenku a v novom budeš pracovať. Teda záleží ako dlho máš ešte nárok na rodič.dovolenku. Ak napr. len pár mesiacov, tak potom nie.

    Môžeš napr. počkať, kým ti v novom prac.pomere neskončí skúšobná doba a až potom dať výpoved v starom PP. Aby si nezostala bez zamestnania, ak by s tebou v novom PP skončili PP v skúšobnej dobe.

    No to záleží aj od toho, či považuješ za možné sa tam vrátiť a od toho čo písala Veronika v bode 2, príp. § 83 Zákonník práce.
    Naposledy upravil brčko : 01.05.09 at 17:39
    Rodičovskú dovolenku budem čerpať ešte necelé 2 roky, ale našla som v zlmuve aj vetu: Ďalej zamestnancovi je zakazané vykonávať mimo pracovnú činnosť ako bola dohodnutá. Neviem čo sa tým vlastne myslí, či je to v rámci tejto mojej zmluvy, alebo že nemôžem robiť nikde inde, a to "zakázané" je aj podčiarknuté. A ešte sa chcem spýtať, že keď ma môj starý zamestnávateľ uvidí v novej robote, či mi nemôže dať výpoveď?, lebo mám vyhliadnutú podobnú robotu. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    talianova zuzana Pozri príspevok
    Rodičovskú dovolenku budem čerpať ešte necelé 2 roky, ale našla som v zlmuve aj vetu: Ďalej zamestnancovi je zakazané vykonávať mimo pracovnú činnosť ako bola dohodnutá. Neviem čo sa tým vlastne myslí, či je to v rámci tejto mojej zmluvy, alebo že nemôžem robiť nikde inde, a to "zakázané" je aj podčiarknuté. A ešte sa chcem spýtať, že keď ma môj starý zamestnávateľ uvidí v novej robote, či mi nemôže dať výpoveď?, lebo mám vyhliadnutú podobnú robotu. Ďakujem
    Ak sa na teba vzťahuje § 83 ZP, musíš požiadať o písomný súhlas zamestnávateľa :

    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti

    Na začiatok

    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná <STRIKE>alebo odborná</STRIKE> s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.