Zavrieť

Porady

PN a výpoveď

Ahojte,
možno mi niekto poradí. Som dlhodobo PN a od 1.6.2009 chcem nastúpiť do práce. Konateľ spoločnosti mi oznámil, že má nechce, moja funkcia je už obsadená . výpoveď mi nedá , mám si ju napísať sama. Vstup na prevádzku mi neumožní, starý preukaz skončil s platnosť.
Čo mám robiť 1.6.2009 ? Zobrať si svedka , že som chcela nastúpiť alebo potom volať políciu ????????????
Ďakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Zaujimava otazka ...
Asi by som zavolala na inspektorat prace a spytala sa, co robit v takom pripade.
Pripadne si nachystala cislo a zavolala v pripade, ze mi nebude umozneny pristup na pracovisko.

V&ypoved nedavaj v ziadnom pripade, ak nemaju pre teba miesto, mozu ti dat pre jeho zrusenie vypoved ...ale s vypovednou dobou zacinajucou od nasledujuceho mesiaca a s odstupnym.

Bolo by skoda o to nebojovat.
Drzim palce.
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

ďakujem za radu , mám z toho už zle sny
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mozno by som sa skusila dohodnut s nejakym pravnikom, aby dobehol, keby bolo potrebne, priamo na miesto ..zaroven by bol svedkom a vedel by argumentovat.
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

svoju situáciu som opísala mailom na IP v Prešove , ak mi odpíšu dám vedieť.
Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ja osobne by som sa písomne na zamestnávateľa obrátila, že z akého dôvodu mi nechce v zmysle pracovnej zmluvy prideľovať prácu a nechce mi umožniť vstup do objektu spoločnosti.
Aspoň ti nebude môcť dať prípadnú absenciu a z jej dôvodu okamžité ukončenie PP.

Jednoducho, ak osobná, alebo telefonická komunikácia je k ničomu, tak treba len písať a písať, aby nemal tromfy v rukách on a neoznačil ťa neprávom za nespoľahlivú z dôvodu absencie.
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

samozrejme , že je to pravda a veľká . do 31.5.2009 som ešte PN, Mailom mu včas oznámim , že som ukončila PN a že 1.6.si prídem pre nový vstup do podniku aby mi umožnil vykonávať svoju prácu. Ukončenie PN donesiem .
Ja len neviem čo ďalej ak odmietne. Mám ísť domov alebo čo ďalej ? Predsa sa nebudem s ním hádať
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Neviem, aký máte spôsob ako je zrejmé, že ste v práci, niekde sa zapisujú, niekde majú tzv. cvakačky.

Len sa zapíš, alebo si cvakni príchod a potom uvidíš, ako sa zachová. Ak ťa pošle domov, tak máš aspoň príchod do práce označený.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
barlova Pozri príspevok
Ahojte,
možno mi niekto poradí. Som dlhodobo PN a od 1.6.2009 chcem nastúpiť do práce. Konateľ spoločnosti mi oznámil, že má nechce, moja funkcia je už obsadená . výpoveď mi nedá , mám si ju napísať sama. Vstup na prevádzku mi neumožní, starý preukaz skončil s platnosť.
Čo mám robiť 1.6.2009 ? Zobrať si svedka , že som chcela nastúpiť alebo potom volať políciu ????????????
Ďakujem
Jednoducho 1.6.2009 nastúpiš do práce. Predtým napíšeš list do vlastných rúk zamestnávateľovi, kde ho požiadaš o vystavenie nového preukazu pre vstup na pracovisko, nakoľko Ti oznámil, že preukaz stratil platnosť.V tom liste mu zároveň napíšeš, že lekárske grémium rozhodlo, že budeš práceschopná od 1.6.2009, teda nastúpiš do práce v uvedený deň.Požiadaš ho, aby Ti nový preukaz pre vstup na pracovisko zaslal poštou, alebo si ho v rámci vychádzok prídeš vyzdvihnúť osobne.

Predpokladám, že ten preukaz Ti nevystaví, ale Ty aj tak nastúpiš do práce.Pokiaľ strážna služba /asi takú máte / Ťa nepustí na pracovisko, budeš kontaktovať Inšpektorát práce, kde už predtým oznámiš, čo Ti zamestnávateľ navrhol.

V žiadnom prípade si nedávaj výpoveď Ty. Pokiaľ si pre vedúceho nepohodlná, lebo aj to sa stáva, nech Ti dá výpoveď z organizačných zmien alebo z nadbytočnosti, hoci neviem ako obháji, že už na Tvojom mieste sedí iná osoba. Po zrušení miesta, alebo znížení počtu pracovníkov - 3 mesiace nemôže obsadiť toto miesto § 61, ods. 3 ZP. Preto aj chce od Teba, aby si dala výpoveď Ty.

Musíš to dotiahnuť do zdarného konca, aspoň takého, že Ty výpoveď nedáš, nasilu zostať vo firme nebude zdarné, nakoľko bude hľadať chybičky na každom kroku a bude Ti to maximálne nepríjemné. Takže výpoveď od zamestnávateľa by som podpísala, aspoň získaš 2-mesačné odstupné.
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

veľmi pekne ďakujem , na IP som napísala a teraz napíšem list zamestnávateľovi .ešte raz ďakujem a veľmi si to cením. ozvem sa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barlova Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem , na IP som napísala a teraz napíšem list zamestnávateľovi .ešte raz ďakujem a veľmi si to cením. ozvem sa
Ešte je len začiatok mája, nastúpiť chceš od 1.6. - zamestnávateľovi píš až keď budeš mať ukončenú PN-ku, aby sa nezačalo špekulovať nad tvojou nemocou ...
Myslím, že aj s písaním na IP si sa unáhlila.
Naposledy upravil veronikasad : 02.05.09 at 15:17
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
barlova Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem , na IP som napísala a teraz napíšem list zamestnávateľovi .ešte raz ďakujem a veľmi si to cením. ozvem sa
Budem rada, keď sa ozveš, napíš potom ako bude reagovať. Hlavne sa drž a nevzdávaj to.
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

Ahojte včera som to už nezvládala . Samozrejme , že sa ozvem postupne ak bude niečo nové. Všetkým ďakujem a držte mi palce "silno" . Budem to potrebovať . Krásna kytička terezamaria . Ď.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
veronikasad Pozri príspevok
Ešte je len začiatok mája, nastúpiť chceš od 1.6. - zamestnávateľovi píš až keď budeš mať ukončenú PN-ku, aby sa nezačalo špekulovať nad tvojou nemocou ...
Myslím, že aj s písaním na IP si sa unáhlila.
..



..len nechápem, na čo by mala podľa teba čakať..mesiac sa šuchne a potom riešiť kopec vecí naraz by nemusela zvládať, je toho dosť na nervy v takejto situácii a je dobre sa poistiť dopredu, nech sa veci hýbu..asi by viac pomohlo pozitívne ju potlačiť ,nech nepadne dievča na hubu, vzťahy na pracovisku a marodka to je fakt vyčerpávajúce na psychiku..
..držím palce a nedaj sa, milá ""barlova""...
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

Ahojte
chcem Vám len napísať , že zatiaľ sa neudialo skoro nič. IP sa ešte neozval , asi tam osobne zavolám. Nervy mám V "ťahu" , v noci nespím. Včera som si opäť zavolala konateľa .Pripravujú akési dodatky k zmluve , ktoré samozrejme nepodpíšem . Najkrajšie na tom bolo však , že to nezvládol a zložil mi telefón.
Je na to jeden vtip.

Viete ako sa rodia konatelia ?
Otvoria sa dvere, hodí sa poleno a je z toho konateľ.

Začínam tomu veriť .
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
barlova Pozri príspevok
Ahojte
chcem Vám len napísať , že zatiaľ sa neudialo skoro nič. IP sa ešte neozval , asi tam osobne zavolám. Nervy mám V "ťahu" , v noci nespím. Včera som si opäť zavolala konateľa .Pripravujú akési dodatky k zmluve , ktoré samozrejme nepodpíšem . Najkrajšie na tom bolo však , že to nezvládol a zložil mi telefón.
Je na to jeden vtip.

Viete ako sa rodia konatelia ?
Otvoria sa dvere, hodí sa poleno a je z toho konateľ.

Začínam tomu veriť .
Hlavne to nevzdávaj a žiadne dodatky k Pracovnej zmluve nepodpisuj.Pokiaľ dodržíš to, čo som Ti písala v predošlom príspevku, právo bude na Tvojej strane.Držím Ti palce.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

alaya1 Pozri príspevok
Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
Ak pre ňu nemáte inú vhodnú prácu, tak jej navrhnite výpoveď dohodou §60 s tým, že tam bude mať uvedenú mzdu za výpovednú dobu §62 + dôvod výpovede §63 odst. 3.

§ 76
Odstupné a odchodné



(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

alaya1 Pozri príspevok
Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
No neviem, či je možné dať takejto zamestnankyni výpoved zo strany zamestnávatela z daného dôvodu. Treba poriadne pozrieť výnimky zo zákazu výpovede počas tehotenstva § 64 ods.3 Zákonník práce. No ja som nič také nenašla. Renča predpokladám myslela výpoved podla § 63 ods.1 písm.d) bod 3. No ani ten tam nie je, len bod 1 ale aj to len v prípade vlastného zavinenia.

+Zákonník práce
§ 162

(1) Ak tehotná žena vykonáva prácu, ktorá je tehotným ženám zakázaná alebo ktorá podľa lekárskeho posudku ohrozuje jej tehotenstvo, je zamestnávateľ povinný vykonať dočasnú úpravu pracovných podmienok.
(2) Ak úprava pracovných podmienok podľa odseku 1 nie je možná, zamestnávateľ ženu preradí dočasne na prácu, ktorá je pre ňu vhodná a pri ktorej môže dosahovať rovnaký zárobok ako pri doterajšej práci v rámci pracovnej zmluvy, a ak to nie je možné, preradí ju po dohode s ňou aj na prácu iného druhu.
(3) Ak dosahuje žena pri práci, na ktorú bola preradená bez svojho zavinenia, nižší zárobok ako pri doterajšej práci, poskytuje sa jej na vyrovnanie tohto rozdielu vyrovnávací príspevok v tehotenstve a v materstve podľa osobitného predpisu.
(4) Ak nemožno tehotnú ženu preradiť na pracovné miesto s dennou prácou alebo na inú vhodnú prácu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť jej pracovné voľno s náhradou mzdy.
(5) Ustanovenia odsekov 1 až 4 platia rovnako o matke do konca deviateho mesiaca po pôrode a o dojčiacej žene.
Naposledy upravil brčko : 18.05.09 at 20:31
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gabi, ona ale píše o dlhodobej PN, nič o tom, že tá zamestnankyňa by bola tehotná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
Zákonník práce síce pre školstvo neplatí, tak len všeobecne :

§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

Na začiatok

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,

....

Zamestancovi patrí aj odstupné.
Nech si nedáva žiadosť o rozviazanie prac. pomeru dohodou sama, ale pošká na výpoveď zamestnávateľa. Potom - so súhlasom zamestnávateľa, môže skončiť pracovný pomer dohodou aj počas výpovednej doby a bude mať nárok na odstupné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať