Zavrieť

Porady

preradenie do nižšej platovej triedy

Prosila by som o radu... manžel pracoval ako šéfkuchár, nakoľko mal zdravotné problémy, bol uznaný ako invalid s poklesom miery pracovnej schopnosti o 60
%, zamestnávateľ ho preradil na pracu recepčného ale zaroveň ho preradil z platovej triedy 6 do platovej triedy 4, je to v sulade so zákonom, môže ho preradiť do mensej platovej triedy? mal pracovný úraz, následkom čoho marodoval rok ale invalidita mu vznikla nie na zaklade úrazu ale pridruženych komplikácií, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daanaa je offline (nepripojený) daanaa

    mzdová daanaa
    Nikto mi nevie povedat, ci ma zamestnavatel pravo preradit ho z vysej platovej triedy do nizsej? Ci je to v sulade so zakonom? Alebo sa da proti tomu nejako branit?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Samozrejme, že má, ak sa povaha jeho pracovnej náplne znení.

    Napríklad, ak niekto robí účtovníctvo a potom začne robiť upratovačku, tak je jasné, že nemôže mať plat ako účtovníčka.

    daanaa je offline (nepripojený) daanaa

    mzdová daanaa
    dakujem... v takomto pripade viem, ale on ma hotelovu skolu, takze jeho pracovna napln doterajsia, ako sefkuchar a nova, ako recepcny, je na tej istej profesionalnej urovni, splna tie iste naroky na vzdelanie a aj prax, to ma mätie, robim tiez mzdarku ale s takym pripadom som sa este nestretla.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    V tomto prípade nie je až tak podstatné vzdelanie a prax, ale v prvom rade náročnosť práce, ktorú vykonáva a čo pri ktorej musí ovládať.
    Sama musíš uznať, že šéfkuchár má podstatne vyššiu zodpovednosť ako recepčný.

    A ako si sama napísala, pracovné miesto recepčný je zaradený v inej (nižšej) triede a z uvedeného je logické, že aj mzda za túto prácu bude nižšia.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 03.05.09 at 10:41

    preradenie do nižšej platovej triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.