Zavrieť

Porady

klimatizacia - chladenie vodou

Anketa: je to dobry napad takto riesit chladenie vzduchu?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    2 100.00%
  • Nie

    0 0%
viete mi niekto poradit? hladam na internete ale nic som nenasiel. minuly tok som pocul o klimatizacii, ktora nefukala vzduch, ale chladila vodu, ktora bola privedena do miestnosti v podhlade na strope a tak ochladzovala teply vzduch, ktory vystupal hore. zial nic sa mi taketo nepodarilo najst. je to vlastne otocene podlahove kurenie.
pocul o tomto type klimatizacie aj niekto iny okrem mna? alebo som si to len vymyslel? :-)
v kazdom pripade by som mal o nieco podobne zaujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Systémy stropného chladenia existujú. Výrobcov je viac - napr. rohože G-TERM. Je to vlastne "letná prevádzka" stenového vykurovania.

    http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=2734&h=1&th=56

    google: stropní chlazení

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    bbaron Pozri príspevok
    viete mi niekto poradit? hladam na internete ale nic som nenasiel. minuly tok som pocul o klimatizacii, ktora nefukala vzduch, ale chladila vodu, ktora bola privedena do miestnosti v podhlade na strope a tak ochladzovala teply vzduch, ktory vystupal hore. zial nic sa mi taketo nepodarilo najst. je to vlastne otocene podlahove kurenie.
    pocul o tomto type klimatizacie aj niekto iny okrem mna? alebo som si to len vymyslel? :-)
    v kazdom pripade by som mal o nieco podobne zaujem...
    Hm, no zaujimave. A chladnu vodu ako ziskaš? Musis ju mat takmer zadara, napr. nejaky studeny potok, alebo zo studne.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Voda z potrubia ma 5 stupnov. Ak zoberiem do uvahy 25 - 30 stupnov v miestnosti moze to mat efekt. Priamo som sa s tym nestretol ale pocul som o tom a hlavne viem si to predstavit. Zober fakt, ze od podlahy ide zima... Uz ako sa ochladzuje zohriata voda...??? Pockaj musim popremyslat

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    kyblik Pozri príspevok
    Voda z potrubia ma 5 stupnov. Ak zoberiem do uvahy 25 - 30 stupnov v miestnosti moze to mat efekt. ...
    Nedá sa použiť voda o teplote 5stC z vodovodu. Stena by okamžite splesnivela, pretože to už je pod rosným bodom. Privádzaná voda musí mať teplotu nad aktuálnym rosným bodom - teda najčastejšie od 16stC vyššie. Tieto systémy fungujú - ale nefungujú "rýchlo", majú dlhý nábeh. Sú uzatvorené a majú vlastný tepelný výmenník (vodou z vodovodu by sa kapiláry rýchlo upchali).
    Osobne si myslím, že "pravá klimatizácia" je lepšia. Ale to je vec názoru.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Nemyslel som steny... tam zrejme nejde obycajna voda ale nejaka zmes... v podlahe by ale nebol problem, mam v podlahovke obycajnu vodu a nevadi to nicomu...

    Bolo by dobre aby sa vyjadril niekto co ma podlahove kurenie. Ci nestaci mat zapnute obehove cerpadlo a iba studenu vodu, ktora je v okruhu nahanat dookola. Minuly rok som v lete nebol doma ale tento rok to schvalne skusim...
    Naposledy upravil kyblik : 03.05.09 at 07:40 Dôvod: doplnenie

    klimatizacia - chladenie vodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.