Zavrieť

Porady

Vymazanie clena predstavenstva z OR

Može sud urobit vymaz v Obchodnom registri mna ako clena predstavenstva, ked predseda predstavenstva nezvolal od r.1995 do dnesneho dna ani jedno zasadnutie rady a teda ma rada nemohla opakovane zvolit za clena predstavenstva? Ja ako clenka predstavenstva zalujem na sude predsedu predstavenstva ako FO, pretoze pouzil majetok spolocnej a.s. bezodplatne a bez suhlasu clenky predstavenstva pre svoju s.r.o. Spolocna a.s. je v strate, vytuneloval ju, jeho s.r.o s rovnakym predmetom podnikania prosperuje. V pripade,ze sud urobi vymaz, nebude dalej konat. Mozem sa potom odvolat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    No treba povedat, ze dlzka trvania clenstva v predstavenstve je ohranicena na maximalne 5 rokov. Po uplynuti tejto doby clenstvo zanika. Cize pokial nebolo clenstvo predlzene, mal by nasledovat vymaz. Co sa tyka toho tunelara, tak tam platia ustanovenia o zakaze konkurencie. Ak bol konatelom aj v sro s podobnym predmetom podnikania, celkom iste zakaz porusil.

    Vymazanie clena predstavenstva z OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.