Zavrieť

Porady

Styren butadien

Dobry den,
pri stavbe domu sme sa rozhodli na dlazku kupelni nedat dlazbu, a tak sme zvolili nafarbenie betonu. Rozhodli sme sa pre Helios a pred pouzitim farby na beton nam odporucili v predajni hlbkovu impregnaciu:
http://colours.helios.si/att/126/SK%...PREGNACIJA.pdf
Po jej aplikacii podla navodu nas zaujal velky smrad, ktory tato penetracia vo forme priesvitnej farby produkovala. Okamzite sme zacali vetrat a tak pokracujeme uz druhy den a stale je dost silny zapach, z ktoreho nas celkom aj stipe nosova sliznica a mierne aj hlava. Tak sme sa rozhodli vyhladat si latku, ktoru tato impregnacia obsahuje na internete a dozvedeli sme sa okrem ineho, ze moze byt aj karcinogenna.
Nie som ziaden chemik a preto sa chcem poradit s Vami ostatnymi, co by ste v nasom pripade robili. Podobneho zakladu je zda sa napriklad chemopren (aj ked to je moj zaver z hladania na webe a ja som bola v chemii velmi slaba) a moj tatko tvrdi, ze toho sa za starych cias dala hromada pod linoleum a ludia prezili spokojne dodnes. Podla neho staci teraz intenzivne vetrat a nestresovat. Na druhu stranu mam silne nutkanie dat zosekat nivelacku a natiahnut radsej novu aby sa nam aj v buducnosti nerozsirovala po dome karcinogenna latka.
Mam z toho nervy, prosim, poradte nam, co robit!!!
Dakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zubka je offline (nepripojený) zubka

    zubka
    Kamoskin muz mi vravel, ze kazdy nater obsahujuci riedidlo je rakovinotvorny, kym schne a teda sa vyparuje. Ze ked nam to preschne a vypari sa tak bude po probleme... Co si myslite???
    Zuzana

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Mas pravdu karcinogenom sa treba vyhnut, my sme uz aj rezne prestali jest, vies nahodou sa trosku pripalia a je nechcem dostat rakovinu...

    Teraz vazne. Styren butadien je plast. Ten sam o sebe zapacha, hlavne ked ho zacnes tavit. Osetrenie pod nater je zrejme zalozene na impregnacii tekutym plastom. Suhlasim s nazorom, ze treba vela vetrat a neskor by nemal byt problem. Ked robis napr. vodovod alebo kurenie z plastovych rur je vela smradu, pretoze ten plast tavis - urcite to nie je zdraviu prospesne. Neskor cez ten plast preteka voda a my ju pijeme. Nezabije nas to...? Mozno podobne to bude aj s tymto typom plastu.
    Iny priklad: Ked sa povrchovo upravuje nabytok, strieka sa dvojzlozkovymi lakmi a farbami. V tekutom stave su tieto laky nebezpecne, po vytvrdnuti - vyzreti, su OK.
    Naposledy upravil kyblik : 04.05.09 at 08:00 Dôvod: doplnenie

    zubka je offline (nepripojený) zubka

    zubka
    Vdaka, kyblik
    Bola som uz aj v Heliose sa ich spytat a povedali mi to iste, ze po vyprchani to uz karcinogenne nebude. Tak ma to celkom upokojilo. Este par dni povetrame a budeme sa tam menej zdrziavat a potom uz dufam, ze to bude ok
    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.