Zavrieť

Porady

legálny soft

Zdravim,
chcem sa spytat, ci neviete kde by som mohla zohnat (prip. co najlacnejsie ) legalny soft. Bola som zvyknuta robit na windows XP profesional a MS Office 2000 standard ....je mozne si kupit taky, ktory sa da nainstalovat na viacej pocitacov v ramci jednej (pripadne dvoch) domacnosti? Ako to funguje u firiem? Staci kupit jedno instalacne cd a pouzit ho pre viacero pocitacov alebo kazdy pocitac musi mat "svoje vlastne cd" ? Dakujem...
PS: poradte mi, prosim nejaku stranku, kde je podrobny opis odinstalovania aj opätovnej instalacie windowsu, aj officu....potrebovala by som si preinstalovat pocitac a v zivote som to nerobila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Bohuzial MicroSoft si za svoje programy pyta nemale peniaze a aj napriek tomu sa najcastejsie pouziva na pracovnych staniciach. Zatial co linux a OpenOffice (alternativa k MS office) je uplne zadarmo, tak kazdy sa toho boji (ja by som uz davno bol tvrdy linuxak, ale mam problem z jednym zariadenim, ktore pre mna nepracuje idealne pod linuxom, resp. som mal problem s kompilaciou zdrojoveho kodu pre toto zariadenie).
    Ak sa t nechce kupovat na kazdu pracovnu stanicu MS XP a MS office, odporucal by som ti prejst na linux a openoffice (openoffice existuje aj pre platformu MS windows).
    Kubuntu su uz tak pekne graficky spracovane (KDE, GNOME) ze klasicky pouzivatel PC nevie ci ma nainstalovany windows, alebo linux

    MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

    MonikaHaf
    dakujem, vidis na ten linux a open office som uplne zabudla....asi to takto poriesim....tak diky

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Takto budes mat vsetko uplne free. Napr. niesom si isty, ale zda sa mi, ze aj slovenska posta pouziva linux a to je uz nejaka institucia

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ee,,, posta nepouziva linux.. teda aspon ja viem ze PPP typu E sa "vytvaraju" v programe ktory zazil rok 1990
    (programovany vo foxpro a stroje v spracovatelskom centre su win98, bez usb, bez cdrom, len s FD.(ihlickove tlaciarne)
    Problem bol k nim prepasovat zoznam, v robote mame len na jednom pc disketovku

    k2s je offline (nepripojený) k2s

    k2s
    * Linuxové riešenie môžeš vyskúšať aj bez reinštalácie PC
    * skús napr. Ubuntu Desktop, z inštalačky môžeš rovno spustiť plnohodnotné Linux prostredie
    * ak máš dosť miesta v súčasnom Windowse, tak môžeš Ubuntu vyskúšať aj pomocou Wubi inštalátora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.