Zavrieť

Porady

Zasielkovy predaj v JU

Dobry den.
Obraciam sa na Vas ohladne uctovania zasielkoveho predaja v JU. Zacali sme predavat tovar cez interent a zaujima ma ako dat do JU (sw pohoda) sumu za predaj.
Ako zauctujem poplatky ktore zaplatim ja poste pri podani zasielky?
Vystavim fakturu na sumu ktora je suctom hodnoty tovaru a postovneho (davame pausal 5 euro). Predpokladam ze cela tato faktura ide ako predaj tovaru v pohode vratane postovneho. Ale zaujima ma, Ako zauctujem to postovne ktore ja zaplatim ... v podstate je to moj naklad suvisiaci s podnikanim ale kupujuci mi ho zaplati ... . Uctovnicka je dlhodobo mimo SK a dala nam SW pohoda k dispozicii aby sme si aspon ieco ponahadzovali sami a nechcem to pokazit.
Dakujem Vam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    marijko Pozri príspevok
    Vystavim fakturu na sumu ktora je suctom hodnoty tovaru a postovneho (davame pausal 5 euro). Predpokladam ze cela tato faktura ide ako predaj tovaru v pohode vratane postovneho.
    Ano, cely prijem je POZD.

    marijko Pozri príspevok
    Ako zauctujem poplatky ktore zaplatim ja poste pri podani zasielky? ... Ale zaujima ma, Ako zauctujem to postovne ktore ja zaplatim ... v podstate je to moj naklad suvisiaci s podnikanim ale kupujuci mi ho zaplati ...
    Predpokladam, ze postovne ste uhradili v hotovosti na poste. V tom pripade je dokladom o uhrade nakladov za postovne sluzby podaci listok, resp. potvrdenka o zaplateni z posty. K nej vypisete VPD a zauctujete v PD - kniha pokladne ako VOZD (rezia, v cleneni postovne).

    Uctujem v inom softe, ale princip je rovnaky v kazdom softe.

    Zasielkovy predaj v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.