Zavrieť

Porady

Uctovanie na splatky

Dobry den, potrebujem jednu radu. Manzel kupil do prevadzky projektor, ktory nepresiahol sumu 30.000 Sk, teda sa neodpisuje. Mojim problemom je, ze ho nekupoval v hotovosti ale na splatky a ja neviem ako to mam uctovat. Vraj do toho vstupuje aj RPMN ale vobec neviem co s tym. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mala by si mat k dispozicii zmluvu a splatkovy kalendar. V splatkovom kalendari by mala byt vycislena istina, urok, prip. dalsie poplatky. Do knihy zaväzkov si nahodis jednotlive splatky podla splatkoveho kalendara.

    Uhradu by som clenila na:
    splatka istiny - material, clenenie DrHM,
    urok - VOZD - rezia,
    prip. poplatky - VOZD - rezia.

    Majetok by som dala cez ID do knihy DrHM v den obstarania.

    gabus113 je offline (nepripojený) gabus113

    gabus113
    Dobre cize v den splatky, teda ked ju uhradime, dam do VOZD-material tu uhradenu sumu ale nie je mi jasny ten urok, lebo tu je vycisleny ako rocna % miera nakladov. to mam rozpocitat na pocet splatok ci ako??? a je tu este jedna hodnota-priemerna hodnota RPMN. A to je zas co???

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podla mna ten splatkovy kalendar by mal vyzerat podobne ako leasingovy, t. j. mesacne vycislana aj suma istiny, aj uroku = suma spolu.

    Kniha zaväzkov - jednotlive splatky uctujes ako zaväzky podla splatkoveho kalendara.
    Banka - uctujes jednotlive platby a parujes s prislusnym zavazkom. Clenis na material, reziu a pod.

    S tym RPMN by som sa nezapodievala, to je podla mna len info pre klienta, o kolko % tovar preplati v pripade, ze ho berie na splatky - povinny udaj zo zakona.
    RPMN - rocna percentualna miera nakladov. Zohladnuje nielen urokovu mieru, ale zahrnuje aj poplatky.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Lianka Pozri príspevok
    Mala by si mat k dispozicii zmluvu a splatkovy kalendar. V splatkovom kalendari by mala byt vycislena istina, urok, prip. dalsie poplatky. Do knihy zaväzkov si nahodis jednotlive splatky podla splatkoveho kalendara.

    Uhradu by som clenila na:
    splatka istiny - material, clenenie DrHM,
    urok - VOZD - rezia,
    prip. poplatky - VOZD - rezia.

    Majetok by som dala cez ID do knihy DrHM v den obstarania.
    Takto by som nepostupoval (červeným)
    splátka istiny je VNZD pretože je to splátka úveru
    Do materiálu v PD sa mi predmet nákupu dostane cez ID v plnej sume pri nákupe.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Suhlasim ekopo, mas pravdu, som si to neuvedomila, ze by to bolo 2x vo VOZD. gabus sa ospravedlnujem, ak som ju zmiatla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.