Zavrieť

Porady

podlahy + kurenie

dobry den,

stavba trochu pokrocila a vyskytla sa dalsia vec s ktorou by som potreboval pomoct:

1. mam 2 podlazny dom, vraveli mi ze pokial planujem podlahove kurenie tak jednoznacne len na prizemie a hore dat radiatory - je to dobra volba, co keby chcem aj hore podlahovku a nie radiatory - stalo by sa daco, alebo je to mozne vyregulovat?

2. pri podlahovom kureni ma byt minimalne 5 cm polystyren + 7 cm poter. Ja by som dal 8 cm polystyren a 7 cm poter ... ma zmysel este rozmyslat o hrubsej vrstve polystyrenu? alebo tych 8 cm je dostatocnych? (dom nie je podpivniceny)


3. ako je to s 2 nadzemnym podlazim v pripade ze by tam sli radiatory - mam zelezobetonovy strop, na neho ide opet polystyren a poter? alebo len poter? majster vravel ze aj polystyren, ale mne to pride zbytocne ...

4. garaz sa dotyka s domom jednou stenou - na podlahy musi ist polystyren a poter - nestacil by iba poter? pripadne iba izolacia voci vlhkosti a priamo a nu davat dlazbu (dlazby myslim nejaku 3-4 cm hrubu, nie tie uplne tenke keramicke)? ide o to ze nechcem v nej zvysovat podlahu nakolko uz teraz je dost vysoko nad terenom

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    1. nie je nijaky problem s podlahovkou na oboch poschodiach. Nevidim dovod na tie radiatory.

    2. pod podlahovku na prizemi by som dal 5 cm polystyren a 7 cm poter a na poschodie by som dal 2 cm polystyren a 7 cm poter.

    3. je pri mojom nazore este aktualna?

    4. do garaze by som polystyren uz pod poter nedaval. Ta izolacia proti vlhkosti je na mieste.

    alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

    alus.tom
    Mam podlahove kurenie na dome. Na prizemi je 5cm polystyren, 2cm polystyrenova doska, na ktoru ide hadica a 7cm poter. Hore mam 2cm polystyrenovej dosky a 7cm poter. Všade mam polozenu dlazbu.V zime na poschodi kurim minimalne.Je to super

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    stale nemam jasno co dat, ci na poschodie podlahovku, alebo radiatory ... dalsia vec je ze osobne preferujem skor nejaku laminatovu plavajucu podlahu ako dlazbu ... a ta laminatka asi nie je taka vhodna na podlahovku - alebo je to v podstate jedno?
    dalsia vec - co ked by som na poschodie nedaval podlahovku musia sa robyt potery - nestaci priamo davat lamiatovu podlahu resp. do kupelne dlazbu?

    alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

    alus.tom
    Takze poradit neviem, ale co radil kurenar : povedal, ze na podlahove kurenie moze ist plavaca, ale musi byt ma to vyrobena. Doma u rodicov mame plavacku na podlahovom a nevadi to. Zatial. Uz ju mame aj 3 roky.Ale na kazdej skatuli plavacky mas zobrazene, ci je vhodna na podlahove kurenie, dalej si dat pozor aku nosnost vydrzi a hlavne musi byt tenka asi 6mm. A neviem tie radiatory aby si nelutoval. A navrhol ti to aj kurenar, že mozu byt na poschodi radiatory?
    Radiator mam dole v kupelni, ale ide z podlahovky, takze max. teplota vody je 40 stupnov. A v hornej kupelni mam radiator do zasuvky.Je nastenny. Ale je tam podlahove kurenie v oboch.
    Nam nedoporucoval radiatory pretoze by bolo nakladne urobit nejake rozvody vody, pretoze do podlahovky ide max. okolo40 stupnov a do radiatora 80.

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    povodne mam navrhnute radiatory, ale toho sa vobec nedrzim ... a co sa tyka rad "odbornikov" - kurenarov tak povecsine sa k tomu postavia stylom - "a to je jedno ved si povedzte mi vam to spravime" - jednoducho uzitocne rady z nich nedostanem.

    ja som tiez nazoru aby bol v celom dome ujednoteny system kurenia - v tomto pripade podlahovka ... avsak co citam jedny to odsudzuju iny moc pochvaluju ... tak sam neviem ...

    este by ma zaujimalo - som videl na podlahovku take termoventily ako na radiatory (vyvede sa na slimaku trubka na stenu a tam sa namontuje ten vetnil) - jednak je to ale dost draha zalezitost a jednak nastava otazka ci to pri tomto druhu vykurovania ma vyznam?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    slavonav Pozri príspevok
    toto pocujem prvy krat ...
    To sa tyka len ludi, ktori maju podlahovku zle spravenu, to si nevsimaj.

    p.s. Uplne zbytocne je davat 7cm poteru, radsej daj 4-5cm a pridaj tie zvysne cm do polystyrenu. Ja mam presne tolko betonu, 4-5cm a bez problemov.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    slavonav Pozri príspevok
    toto pocujem prvy krat ...
    No je fakt ze sa v zime okna trocha orosuju kazdemu. Ale ak je pod nimi radiator , tak pre okonom je vacia teplota a kondenzacia sa minimalizuje. Tak kde sa dava podlahovka , byva zvykom montovat kvoli orosovianiu okien podlahove konvektory ( do podlahy ) , ale ak nie su okna celkom po zem su i ine alternativy.

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    AndrejG Pozri príspevok
    To sa tyka len ludi, ktori maju podlahovku zle spravenu, to si nevsimaj.
    co v tomto zmysle znamena mat zle spravenu podlahovku ...

    ja mam teraz v izbe radiatory a v zime sa mi okna rosia jak dive, ale nejak ma to netrapi - pokial z toho nemozu vzniknut nejake ine problemy ako plesne alebo ja neviem co ....

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Radiátory sa montujú na poschodie, kôli orosovaniu strešných okien. Umiestňujú sa práve pod okná, ktoré však musia byť správne namontované, aby ich mohol obtekať teplý vzduch z radiátora. Ak sú tam nie strešné okná, tak nie je dôvod dávať radiátory. Potom smelo daj podlahovku aj hore.

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    nie su tam stresne okna, je to plnohodnotne 2. podlazie, budem robit pultovu strechu.

    este som cital jeden nazor - mam mensiu izbu dajme tomu 12m2, dam tam postel, nosny stolik, velku skrinu a tym sa velka cast podlahy zakryje -> ze v tej izbe bude zima - budem vykurovat miesto pod postelov a skrinu ... je toto hlupost alebo z casti pravda? alebo je potrebne mat co najviac nabytku pri podlahovke na nozickach?

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    [quote=AndrejG;1039314]To sa tyka len ludi, ktori maju podlahovku zle spravenu, to si nevsimaj.
    quote]

    Co je to zle spravena podlahovka ???!!! Tecie , fuci , nehreje ?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    [quote=comodo;1039894]
    AndrejG Pozri príspevok
    To sa tyka len ludi, ktori maju podlahovku zle spravenu, to si nevsimaj.
    quote]

    Co je to zle spravena podlahovka ???!!! Tecie , fuci , nehreje ?
    Zle nadimenzovana...A nerosi sa kazdemu. Ja som porusil snad vsetky zauzivane domnienky ludi a vsetko funguje ako ma. Mam 4m siroke okno, podlahovku vsade a dokonca drevene parkety(podla niekoho by to ani nemalo kurit cez ne). A preco tomu tak je? Okno je 3-sklo, 0.5-tka, podlahovka je pri okne na husto, teda este trochu predimenzovana a nadbytocnu vlhkost zoberie rekuperacia.

    alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

    alus.tom
    Tak ze tie termoventily - to som este nepocula, ale daju sa namontovat ventily do rozvadzacej skrine a tam mozes regulovat teplotu v kazdej izbe.
    Podlahove kurenie mam urobene od novembra minuleho roka a zo zaciatku sa okna rosili ale vjanuari to bolo minimalne. Musis vediet spravne vetrat, a okna mam drevene. Vazne som s tym velmi spokojna. Mala som velmi dobreho kurenara.
    - Kurenie urobene pod skrinami - urcite urob. Bola by to hlupost neurobit ho tam. Co ak mabytok v buducnosti prestahujes? Ja mam kurenenie vsade, iba v komore prechadza jeden had a ten je zaizolovany, a pod schodami je iba spiatocny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.