Zavrieť

Porady

Plyn alebo Elektrina

Dobry den,chystam vystavbu rd a chcel by som vediet co je vyhodnejsie v dnesnych casoch plyn alebo elektricka energia?Naklady na zapojenie,ceny spotrebicov,prevadzka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ja sa priklánam skôr k elektrine (každý má iný názor). Záleží na type vykurovania.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ak máš veľmi vysoké tepelné straty, tak TČ, ak vysoké tak plyn, ak nízke, tak elektrina. Ale suverejne najlacnejšie je kúriť drevom a aj najistejšie.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Ferdosondo Pozri príspevok
    Ale suverejne najlacnejšie je kúriť drevom a aj najistejšie.
    Aj najpracnejsie aj najnarocnejsie na miesto ... .... ...

    Jergnov je offline (nepripojený) Jergnov

    Jergnov
    elektriku si v budúcnisti budeme môcť snáď aj vyrobiť (fotovoltické články, veterné ba aj vodné domáce elektrárne)

    no neviem si dosť dobre predstaviť ako si niekto doma vyrába plyn na kúrenie

    ja som začal stavať dom a dal som si do projektu el. kúrenie s kotlom dole teplovodné podlahové kúrenie hore radiátory na 144 m2 mi stačí 18 kW a dvojtarifné hodiny. v zálohe mám ešte dvojpláštovú teplovodnú krbovú vložku 11kW do vody. a ešte pre prípad núdze prípravu pre alternatívne kúrenie (kolektory, teplý vrt) všetko je zaklincované pasívnym kúrením veľké okná na slnečnej strane.

    to najdôležitejšie pre mňa a moju rodinu je že el. kúrenie ma nikdy nebude otravovať a nikdy neotrávi

    Peter133 je offline (nepripojený) Peter133

    Peter133
    Zameral by som sa na velkost vykurovacej plochy a celkove straty a to hlavne v zime. Ak su straty male jednoznacne by som volil elektrinu popripade v kombinacii s drevom.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    jojkoz Pozri príspevok
    Aj najpracnejsie aj najnarocnejsie na miesto ... .... ...
    Presne ako píšeš. Málokedy si do ceny kúrenia premietame aj cenu za prácu a hlavne cenu za priestor v ktorom sa zdroj tepla nachádza. Pretože na mieste, kde skladujeme drevo, cinkulár, pec ... môžeme mať niečo iné. Potom už tak výhodne to drevo nevychádza

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.