Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Určite nie,
    zákon hovorí v tomto jasne. V posledných 4 rokoch mať platené 36 mesiacov a podpora je 6 mesiacov. Žiadne také čiastočné delenie nieje.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    crystalova Pozri príspevok
    Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem
    podľa § 104
    (1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
    (2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
    a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
    b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.

    ale u teba to neplatí, keď si zamestnaná na dobu neurčitú

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    crystalova Pozri príspevok
    Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem
    Bolo by to možné iba v prípade, ak by si v posledných 4 rokoch mala všetky prac. pomery na dobu určitú. Ak by si si chcela doplatiť poistenie v nezamestnanosti, nemohla by si byť evidovaná na úrade práce - zaevidovať by si sa musela až po splnení podmienky doby poistenia.
    Počas platenia príspevku v nezamestnanosti sa treba prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    pre istotu sa poradím,
    30.6.2009 končím takmer 6 ročný prac. pomer na dobu neurčitú.
    Od 1.6.-30.6.2009 si chcem vziať neplatené voľno. Pokazí mi toto voľno výpočet na podporu v nezamestnanosti ?
    Keďže 1.7.2009 sa idem zaregistrovať na ÚP a budem žiadať o podporu v nezamestnanosti-čiže § 104 odst. 1.

    Nataliaaa je offline (nepripojený) Nataliaaa

    Nataliaaa
    Potrebujem poradiť, chcem dať v robote výpoveď kde som zamestnaná na dobru neurčitú a v štátnej správe. Chcem vedieť či budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti, keď som zatiaľ odrobila dva roky a z toho som si celá dva roky platila fond nezamestnanosti. Ďaakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podporu v nezamestnanosti vzniká po 730 dňoch poistenia, ak spĺňaš podmienku, tak áno.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.