Zavrieť

Porady

súdne vymáhanie bez zmluvy o prenájme

Zdravím Vás, prepáčte ak píšem do nevhodnej sekcie, ale vhodnejšiu som nenašiel. Môj problém je takýto: pred nedávnom sme si od mesta prenajali miestnosť na nekomerčné účely, s tým že sme sa tam nasťahovali skôr ako sme podpísali zmluvu o prenájme. Po nejakom čase prišili zmluvy dve, jednu som mal odoslať spätne na mesto. Priznám sa že z mojej nedbalosti som tak neurobil, a následne sme miestnosť opustili predčasne, nakoľko nájomné bolo moc vysoké. Chcem sa teda opýtať, má mesto nejaký nárok vymáhať od nás dlžobu za nájomné, keď sme im nepodpísali zmluvu o prenájme, a tým pádom sme tam v podstate neboli? za prípadné odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Už pri uzatváraní zmluvného vzťahu si výšku nájmu vedel. T.z., že alikvotnú časť mesto môže vymáhať.

    lizo je offline (nepripojený) lizo

    lizo
    lenže ide o to že zmluvu som nepodpísal a neodovzdal....takže je či nieje uzavrená?

    16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

    16lukasko
    či je alebo nieje uzavretáá.. myslím si skôr nie ako áno.. ide o to čo sa bude považovať ako uzavretie zmluvy.. lebo ak si ústne súhlasil myslím že by to stačilo.. a ešte aj to že si tam mal nasťahované veci..to je ti zaťažko im zaplatiť??

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    mesto urobilo chybu, že vám dali kľúče skôr ako bola podpísaná zmluva - vymáhať platbu hoci aj alikvotnu nemajú na základe čoho

    súdne vymáhanie bez zmluvy o prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.