Zavrieť

Porady

Vonkajsia omietka na YTONG

Mam postavenu malu dielnu a garaz z YTONGU, vnutorne omietky mam urobene z lepidla + sietka, vrchnu cast tvori Feinputz, vsetko som si robil svojpomocne, nejako som to zvladol

Mam pouzit vonku podobny postup,alebo ako mi radia tzv. murari ,ktori mi odporucaju vrstvu 2cm vapennocementovej omietky, co pre mna ako zaciatocnika by bol problem, nie je nieco jednoduchsie a menej pracne?

Aku omietku mam pouzit vonku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kľudne môžete použiť aj penetrácia+lep + sieť+vonkajší fein putz+ penetrácia.Ale o málo kvalitnejšie , je to urobiť tak ako vám radia.Ja som murár ale na garáž by som určite dal len lep a sieť.

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    Ja som žena a omietla som jednu vonkajšiu stenu garáže najlepšou omietkou a šlo to fajn. Volala sa Fnauf vonkajší jemnoštuk.
    Drží do dnes, dali sme pod ňu veľa duvilaxu.
    To nám s manželom opdporučil staručký murár.
    Vždy hovorím dobrá rada nad zlato.

    pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

    pistik8
    Dnes som mal moznost vidiet na vlastne oci murara , ktory natahoval tradicnu po domacky vyrobenu omietku na vonkajsiu stenu, Co som nevedel tak po krajoch mal z ,,L" profilu vyrobene omietniky a medzi to natahoval omietku... To by mi pracu velmi ulahcilo...

    Hm, lepidlo a sietka, je urcite na Ytong samozrejmestou, i ked viacero nazorov , o sietke som precital, ale nechat na stene len lep a sietku? neviem...

    Skor by som sa priklanal k nazoru, lep+sietku, a na to Feinputz vonkajsi alebo vrstvu Grobputzu( 10 mm).....

    radenko je offline (nepripojený) radenko

    radenko
    Mne sa zdá pri logickej úvahe, že lep je kontraproduktívny. Výborne možno drží, ale YTONG sa lepidlom zadusí a stráca jednú z jeho veľkých výhod. JA by som navrhoval do prvej, ešte mokrej vrstvy vložiť sieťku a potom zatreť druhou vrstou.

    Vonkajsia omietka na YTONG

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.