Zavrieť

Porady

Zahradka pod ihlicnanmi

Ahojte,
rada by som vedela, akym rastlinkam sa dari pod ihlicnatymi stromami. V zahrade mam velku jedlu a velky smrek. Rada by som pod nimi mala nejaku vegetaciu, ale zatial sa mi akosi nedari. Mate skusenosti s takymto pestovanim kvetiniek, zeleniny, alebo byliniek?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Do tieňa môžeš dať funkiu,do polotieňa astilbe, srdcovka, ale tá už momentálne kvitne,tiež heuchery. Toto tak narýchlo ma napadlo, však si "vygugluj"iste nájdeš omnoho viac.

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    ja som akurát cez víkend zasadila Hederu-brečtan , mala som tam dááávno jeden pri plote a začal sa šplhať po jednom z kmeňov, tak sa mi to zapáčilo...a rozmýšľam aj na papradi, dala som tam väčšie kamena , takže akože "kopírujem les" a čistinku

    kokteil je offline (nepripojený) kokteil

    Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac kokteil
    ja osobne by som si vyberala nieco s vyraznymi panasovanymi listami, lebo kvitnucich tam asi vela nenasadis ( okrem niektorych trvaliek ). hosta, paprade, zimozelen, a pod. ono pod ihlicnanmi nie je problem len tien, ale najma vlhko - tak na to treba davat pozor.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dakujem za dobre typy, necham sa inspirovat, velmi ma potesili. Korene stromov su dost nahusto a pri povrchu. Nevadi to? Nebudu odoberat vyzivu a vlhkost?

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Daj tam čučoriedky. Bude aj vegetácia aj úžitok z nej. Ak sa nemýlim, čučoriedky potrebujú kyslejšiu pôdu, a práve ihličnany ju tvoria... Kvety by sa mi tam páčili azalky. Aj ja sama nad tým uvažujem. Len ešte musím tie ihličnany zasadiť

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    velvet Pozri príspevok
    Daj tam čučoriedky. Bude aj vegetácia aj úžitok z nej. Ak sa nemýlim, čučoriedky potrebujú kyslejšiu pôdu, a práve ihličnany ju tvoria... Kvety by sa mi tam páčili azalky. Aj ja sama nad tým uvažujem. Len ešte musím tie ihličnany zasadiť
    Vidis, to mas pravdu, ze ma to nenapadlo. Ved cucoriedky aj volne v takomto lesnom prostredi rastu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    wegamizi Pozri príspevok
    Vidis, to mas pravdu, ze ma to nenapadlo. Ved cucoriedky aj volne v takomto lesnom prostredi rastu.
    Veď preto som Ti hneď v druhom príspevku vymenovala "kyslomilné" rastlinky, ktorým prospieva kyslejšia pôda a polotieň

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Pod stromami je okrem tieňa problém hlavne sucho. Je tam zrážkový tieň a z tej vlahy, čo prepadne väčšinu vysajú korene stromov. Skúsil by som hostu, zimozeleň, čemericu, anemonku .... výsledok závisí od viacerých faktorov - orientácia, poloha, závlaha. Bude sa to asi zhoršovať, ako budú stromy rásť, toto čiastočne vyrieši pílka.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    aviator Pozri príspevok
    toto čiastočne vyrieši pílka.
    " Uz sme aj takto veru rozmyslali, ten smrek ma vysku asi 15 m "

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    úha!, škoda by ho bola..... každý strom je dobrý, a neviem či by si náhodou nepotrebovala aj nejaké povolenie na výrub...neviem, ale najskôr môžeš skúsiť ten podrast .Tie čučoriedky sú dobrý nápad, ale v prírode je iný druh ako sa predávajú (si myslím) , lebo chodíme na čučoriedky a tie spod stromov sú aj oveľa kyslejšie a aj menšie. Prikláňam sa k alternatíve okrasných rastlín, pekný je aj "pakost"... už som spomínala, že som tiež teraz sadila brečtan , tej zeminy tam bolo ozaj málo, tak som robila také ryhy rýľom a do nich sadila a zasypala novou zemou, pokládla som aj väčšie kamene.....takže veľa zdaru

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nemusí sa vyrúbať celý strom. Dosť pomôže,ak sa spília iba spodné vetvy.
    Strom nezavadia a menej tieni

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ja mám pod ihličnanmi skalku - veľmi som jej neverila, ale je tam už piaty rok a je z roka na rok krajšia. Darí sa tam všetkým druhom skalničiek - aj kvitnúcich, aj vždyzelených. Pekné sú tam aj ozdobné trávy, ktoré nevyžadujú silnú zálievku, bršleny, ozdobné kríčky.
    Problémom pod ihličnanmi je aj kyslá pôda, takže teba myslieť aj na toto, buď pôdu zozásadovať - každý rok, alebo vysadiť rastlinky milujúce kyslú pôdu - napr. vres.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    arizona Pozri príspevok
    Nemusí sa vyrúbať celý strom. Dosť pomôže,ak sa spília iba spodné vetvy.
    Strom nezavadia a menej tieni
    Tak sme aj urobili. Len v okoli su nahusto poprepletane korene stromu a velmi vela ihlicia.
    Teraz uz sa musim rozhodnut a pouzit doporucene rastlinky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.