Zavrieť

Porady

Test Ekonomika

Ahojte poraďáci potrebujem sa poradiť v piatok mám skúšku z ekonomiky a mám problém s jednou otázkou budem rada ak mi pomôžete
POHYB POZDĹŽ KRIVKY PONUKY VYVOLÁVA:
a/zmena požadovaného množstva tovaru
b/zmena cien výrobných faktorov a ...
c/zmena ceny ponúkaného tovaru....
d/zmena ceny ponúkaného množstva

vylúčila som a , b podľa mňa správne je d-čko, ale učila som sa že vyvoláva zmena ceny ponúkaného množstva tovaru tak teraz neviem ........

ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Uff, s tymto som mala problem aj ja. Kukni tento link: http://www.spsest.sk/soc/2004_sk/eko...k/trh_mech.htm. Podla toho vyzera byt spravna tvoja odpoved b):

    Na posun krivky ponuky pôsobí:
    a) zmena v cenách výrobných faktorov
    - zvýšením ceny vstupov sa výroba zdražuje, ponuka sa zníži - posun krivky smerom doľava (S´)
    b) inovácie a nové technológie
    - zvýšením produktivity práce sa znížia náklady a krivka ponuky sa posunie smerom doprava S´´
    c) zmeny v cenách iných tovarov
    - ak sa zvýšia ceny tovarov substitútov, posunie sa krivka ponuky smerom doprava (S´´). Ak sa zvýšia ceny komplementárneho tovaru, posunie sa krivka ponuky doľava (S´)

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Lianka Pozri príspevok
    Uff, s tymto som mala problem aj ja. Kukni tento link: http://www.spsest.sk/soc/2004_sk/eko...k/trh_mech.htm. Podla toho vyzera byt spravna tvoja odpoved b):

    Na posun krivky ponuky pôsobí:
    a) zmena v cenách výrobných faktorov
    - zvýšením ceny vstupov sa výroba zdražuje, ponuka sa zníži - posun krivky smerom doľava (S´)
    b) inovácie a nové technológie
    - zvýšením produktivity práce sa znížia náklady a krivka ponuky sa posunie smerom doprava S´´
    c) zmeny v cenách iných tovarov
    - ak sa zvýšia ceny tovarov substitútov, posunie sa krivka ponuky smerom doprava (S´´). Ak sa zvýšia ceny komplementárneho tovaru, posunie sa krivka ponuky doľava (S´)
    Moment, tu podľa zadania nejde o posun krivky ponuky ale pohyb po krivke ponuky... t. j. zmení sa cena - zmení sa ponúkané množstvo...

    takže povedala by som C

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mas pravdu, vobec som si to nevsimla, ze som dala posun krivky (hoci som mala na mysli posun po krivke).

    Tiez sa mi to zda na c).
    DominikaDominika
    Na grafe ponuky sú zohľadnené 2 veličiny - množstvo ponúkaného tovaru a cena. Čím vyššia cena, tým vyššie množstvo tovaru - viac ponúkajúcich. Takže D je správne. Calawen vraví to isté - zmení sa cena, zvýši sa množstvo - tak prečo píšeš CALAWEN, že C a nie D???

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    DominikaDominika Pozri príspevok
    Na grafe ponuky sú zohľadnené 2 veličiny - množstvo ponúkaného tovaru a cena. Čím vyššia cena, tým vyššie množstvo tovaru - viac ponúkajúcich. Takže D je správne. Calawen vraví to isté - zmení sa cena, zvýši sa množstvo - tak prečo píšeš CALAWEN, že C a nie D???
    vidíš, som sa zapísala a napísala D namiesto C... som zle prečítala tie dve možnosti...

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Ďakujem Vám dopadla veľmi dobre z 20bodov 17 a odpoveď je d-správna mňa poplietol tovar a množstvo ale prvoradé pre mňa je teraz že to mám za sebou
    a ďakujem Vám veľmi pekne ste zlaté
    Naposledy upravil zsazsula : 08.05.09 at 11:24
    21.gif  
    DominikaDominika
    Blahoželám a želám veľa úspechov pri ďalších skúškach - aby dopadli minimálne tak dobre, ako tá dnešná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.