Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra

prosim o radu, vystavila som fa do rakuska za výrobu a montáž okien, odberate je súkromna osoba bez DIC na DPH....podla akych § si uplatnim oslobodenie od dane, kedze sa jedna aj o tovar aj sluzby a ide o súkromnu osobu? fa som vystavila v sk, dufam, ze to nie je problem....vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Pozri si Poradu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=84309

    Je tam viac názorov, tak si dovolím citovať Mušku (plný súhlas s jej názorom):

    Práce vykonané :

    1.Pre odberateľa - podnikateľa neidentifikovaného pre daň v Anglii /zdaniteľná osoba - neplatiteľ dane/ . Zdanenie platí podľa zásad prijatých v anglickom daňovom zákone a to buď:
    - daň sa prenáša na anglického podnikateľa-neplatiteľa /zdaniteľnú osobu/, ktorý ju musí priznať a odviesť do rozpočtu v Anglii a slov. podnikateľ sa nemusí registrovať v Anglii,/vystaví fa bez DPH/, alebo
    - slov. podnikateľ sa musí registrovať pre DPH v Anglii ako zahraničná osoba a tu zaplatí daň anglickému DU. /vystaví fa s anglickou DPH/

    2.Pre odberateľa - nepodnikajúceho v Anglii /napr. FO - občan, nadácia a pod./ sa slov.podnikateľ musí registrovať pre DPH v Anglii a musí platiť daň do rozpočtu v Anglii. /vystaví fa s anglickou DPH/

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Dá sa to urobiť cez Daňového zástupcu - firmu, ktorá ma v Rak. povolenie na takúto činnosť. Ona za teba odvedie DPH, ty jej tu DPH zaplatíš spolu s nejakým poplatkom. To je zjednodušene povedané.
    O jednej firme viem, boli sme u nich na školení, česká firma s pobočkou v Trenčíne. Skúsenosti však s nimi nemám.

    Tak som skontrolovala ich stránku. Robia zástupcu len pre ČR . Ale možno by ti poradili.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Mam na vas jednu otazocku, prisla nam faktura z Polska, a neviem ako ju zaevidovat, pytala som sa uctovnicky a ona povedala, ze nevie, musi sa opytat, spominala nieco, ze ju budem musiet asi celu prelozit do slovenciny, je to pravda???

    zahraničná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.