Zavrieť

Porady

Skoncenie pracovneho pomeru §63 ods1a)

Ahojte,

potrebovala by som poradit v jednej veci: cast zamestnavatela sa premiestnuje a zamestnavatel dal zamestnancovi vypoved §63 ods.1a) s tym, ze ma vypovednu dobu 2 mesiace. Vypovedna doba uz bezi. Pocas vypovednej doby ho preradil na inu pracu po dohode oboch stran. Je mozne, aby zamestnanec bol vo vypovednej dobe, ked mu nasiel inu pracu? A potom po skonceni vypovednej doby moze ho prepustit? Nemala sa ta vypovedna doba zrusit? Zamestnavatel ho chcel este vyuzit na 2 mesiace na pomocne prace v archive.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Evelyn Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebovala by som poradit v jednej veci: cast zamestnavatela sa premiestnuje a zamestnavatel dal zamestnancovi vypoved §63 ods.1a) s tym, ze ma vypovednu dobu 2 mesiace. Vypovedna doba uz bezi. Pocas vypovednej doby ho preradil na inu pracu po dohode oboch stran. Je mozne, aby zamestnanec bol vo vypovednej dobe, ked mu nasiel inu pracu? A potom po skonceni vypovednej doby moze ho prepustit? Nemala sa ta vypovedna doba zrusit? Zamestnavatel ho chcel este vyuzit na 2 mesiace na pomocne prace v archive.
    Pokiaľ zamestnanec súhlasil s preradením na inú prácu počas výpovednej doby, tak je všetko O.K.

    Pokiaľ zamestnanec nepožiadal o preklasifikovanie výpovede na dohodu s uvedeným výpovedným § 63, ods.l, písm a/ ZP a začala mu plynúť výpovedná doba, tú výpovednú dobu si musí odpracovať, i keď v archíve. Ale s tým sám súhlasil.

    Mám za to, že za inú prácu pokladáš tie pomocné práce v archíve. Po skončení výpovednej doby mu končí aj pracovný pomer.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Pred ukončením PP podla § 63 ods.1 písm.a) musí zamestnávatel dodržať postup podla § 63 ods.2, tj. ak má nejakú prácu (ak nemá inú, tak aj prácu na kratší prac.čas) v mieste, ktoré bolo dohodnuté v PZ ako miesto výkonu práce (ZP nehovorí ani o vhodnej/primeranej práci, ani práci podla prac.zmluvy), tak ju zamestnancovi MUSí ponúknuť.

    Ak by ju zamestnanec prijal, tak spíšu dodatok zmluvy a výpoved nemôže dostať.

    Ak ju zamestnanec neprijme, tak môže dať zamestnancovi výpoved podla § 63 ods.1písm.a)

    Ak ŽIADNU prácu v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako výkon práce zamestnávatel nemá pre tohto zamestnanca nemá, tak mu môže dať výpoved podla § 63 ods.1 písm. a).

    Podla mna, ak by miesto v archíve (prípadne iné miesto) bolo dlhodobo neobsadené/volné (t.j. nejednalo by sa len o jednorázovú prácu na 2mesiace) a zamestnanec toto miesto chcel vykonávať miesto pôvodnej práce, tak mu ho mal zamestnávatel ponúknuť ešte predtým, než mu dal výpoved. Inak by nedodržal Zákonník práce § 63 ods.2 .

    Skoncenie pracovneho pomeru §63 ods1a)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.