Zavrieť

Porady

Rozdiel v účtovaní medzi sro a as

Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu
    ... tak narychlo si spomínam:

    a) "A" spôsob účtovania zásob
    b) namiesto 522 účtovanie na 523
    c) tvoril rezervu na zverejnenie UZ
    d) povinne účtoval o odložených daniach
    e) a na to ostatné iste upozorní audítorka (povinnosť auditu) ...

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu
    Doporucujem publikaciu od A.Cenigovej "Podvojne uctovnictvo podnikatelov", k uctu 411 ma dobre rozpisany vznik a.s. a nasledne aj ostatne uctovania.

    Inac, uctovanie v a.s. je malo odlisne od uctovania s.r.o., mimo auditu a povinnosti zverejnit uctovnu zavierku v Obchodnom vestniku aj v zbierke listin.

    Asi najlepsie je sa pytat priamo pri uctovani, vtedy ti hned poradia ako a co zauctovat. Takto je tazko specifikovat co je "ine"

    Rozdiel v účtovaní medzi sro a as

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.