Zavrieť

Porady

Susedová hydina na mojom pozemku

RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

Zdravim,
mám taký problem, že suded si každe ráno vypustí svoju hydinu do volného priestranstva a ako sa povie kura si vždy nájde svoje miesto ..a odnesie to moja záhradka...chcem sa spýtať či niekto nepozná zákon alebo ako na takéhoto suseda.Ja som podnikol vickrát návštevu u starostu obce... no on tvrdi,že namá žiadne páky na to aby mohol tuto vec poriešiť.Tak som bol aj na polícií, ale tam ma tiež odpálkovali a občiansko pravne oddelenie všeobecnej správy ...susedske vztahy...no a tam mi povedali, že nie je udajne žiadný zákon a tak ma opäť odpálkovali na obecny úrad...
Skutočne už nechápem čo je toto za štát...nikomu sa nechce rozhodnúť o tejto veci.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
Noo ja poznám ľudí, čo by tú kuru chytili pod krky a šup s ňou na pekáč.... ale ja som nič nepovedal
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež ma to napadlo
Ked susedovi začnú sliepky pomaly ubúdať, rýchlo sám urobí nápravu...
Ty si robíš behačky po úradoch ...vieš koľko polievočiek si za ten čas mohol mať?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
patrixo Pozri príspevok
Noo ja poznám ľudí, čo by tú kuru chytili pod krky a šup s ňou na pekáč.... ale ja som nič nepovedal
Ja by som si to ešte spríjemnil , t.j. cvičná streľba na pohyblivý terč so vzduchovkou ...

Moja záhrada , moje kura , kua ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

V rohu záhrady urobiť taký nenápadný /akoby od prírody/ prístrešok, cestičku zo zrna a o chvíľu sa tam sliepky naučia. A ty už budeš mať len jednu povinnosť, navečer pozbierať vajíčka. No čo už, suseda inak nenaučíš
0 0
RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

to nie je vsetko ked videl sused ze moj pes rozhana sliepky tak zacal po nom hadzat 3 Kg kamene a nakoniec sa chcel aj na mna rozbehnut, ale asi mu nedovolelo svedomie...tak som zacal behat po uradoch...ale nepravna sesta je asi rychclejsia pre vybavenie tejto smutnej situacie susedskej
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

RMO Pozri príspevok
to nie je vsetko ked videl sused ze moj pes rozhana sliepky tak zacal po nom hadzat 3 Kg kamene a nakoniec sa chcel aj na mna rozbehnut, ale asi mu nedovolelo svedomie...tak som zacal behat po uradoch...ale nepravna sesta je asi rychclejsia pre vybavenie tejto smutnej situacie susedskej
Veď pes behá po vlastnom dvore , tak sa nemáš čoho báť.
Je jeho povinnosťou zabezpečiť si svoju hydinu.
Buď si priprav pevné nervy a bojuj , alebo si nejako zabezpeč (oprav) ten plot Ty.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

RMO Pozri príspevok
Zdravim,
mám taký problem, že suded si každe ráno vypustí svoju hydinu do volného priestranstva a ako sa povie kura si vždy nájde svoje miesto ..a odnesie to moja záhradka...chcem sa spýtať či niekto nepozná zákon alebo ako na takéhoto suseda.Ja som podnikol vickrát návštevu u starostu obce... no on tvrdi,že namá žiadne páky na to aby mohol tuto vec poriešiť.Tak som bol aj na polícií, ale tam ma tiež odpálkovali a občiansko pravne oddelenie všeobecnej správy ...susedske vztahy...no a tam mi povedali, že nie je udajne žiadný zákon a tak ma opäť odpálkovali na obecny úrad...
Skutočne už nechápem čo je toto za štát...nikomu sa nechce rozhodnúť o tejto veci.
Ďakujem za pomoc.
... a ty nemáš oplotený svoj pozemok?
0 0
RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

Chobot Pozri príspevok
... a ty nemáš oplotený svoj pozemok?
samozrejme ze mám, ale on je taký chudák, že kombinackami ho v spodnej casti precvakne tesne za stromom tak aby som to nezbadal a kura si tu dieru nájde...ja by som chcel vediet skor ci je na to zákon ze musi byt hydina v oploteni lebo podla uradov taky zakon nieje...
0 0
RMO RMO

RMO je offline (nepripojený) RMO

arizona Pozri príspevok
Veď pes behá po vlastnom dvore , tak sa nemáš čoho báť.
Je jeho povinnosťou zabezpečiť si svoju hydinu.
Buď si priprav pevné nervy a bojuj , alebo si nejako zabezpeč (oprav) ten plot Ty.
to sa mi páci ,ze by to malo byt kazdého povinnostou...ale taky zákon nieje alebo?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

RMO Pozri príspevok
samozrejme ze mám, ale on je taký chudák, že kombinackami ho v spodnej casti precvakne tesne za stromom tak aby som to nezbadal a kura si tu dieru nájde...ja by som chcel vediet skor ci je na to zákon ze musi byt hydina v oploteni lebo podla uradov taky zakon nieje...

A co tak zacat provokacne zbierat z popredu nachystaných miest vajíčka - teda rafinovane mu vnuknúť, že jeho sliepky nesu na tvojom pozemku a ty samozrejme pozbieraš pre seba - len nezabudni dopredu zmyť z tých vajíčiek pečiatky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
RMO Pozri príspevok
samozrejme ze mám, ale on je taký chudák, že kombinackami ho v spodnej casti precvakne tesne za stromom tak aby som to nezbadal a kura si tu dieru nájde...ja by som chcel vediet skor ci je na to zákon ze musi byt hydina v oploteni lebo podla uradov taky zakon nieje...
Toto snáď nemyslíš vážne .....

Tak to by bolo už iné kafe - tým výrazom nemyslím hudobnú skupinu ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Trochu som pogúglila,snáď Ti niečo pomôže. Čítaj:

§ 127 OZ
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad
mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím
by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie
ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami
pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej
bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie
stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú
pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom,
dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a
tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie
nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok
a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe
odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať
vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
(2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu
susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po
zistenístanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť,
že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.
(3) Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť
na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup
na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace,
pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie
susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne
škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu
spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa
nemôže zbaviť.


http://www.sme.sk/c/1771311/susedov-...j-zahrady.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dáša_ Pozri príspevok
A co tak zacat provokacne zbierat z popredu nachystaných miest vajíčka - teda rafinovane mu vnuknúť, že jeho sliepky nesu na tvojom pozemku a ty samozrejme pozbieraš pre seba - len nezabudni dopredu zmyť z tých vajíčiek pečiatky
Tak toto je výborný nápad. Ale zase ich nesmie byť veľa, aby to nebolo okaté. Len toľko aby to sused videl. To už určite budú mať kury zaracha. Nič tak nanaserie, ako keď sliepka zanáša
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kazu Pozri príspevok
Ale zase ich nesmie byť veľa, aby to nebolo okaté. Len toľko aby to sused videl.

A čím Zuzka, čím , ak nie okom okatým?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Môj muž dvom susedovým sliepkam zakrútil krkom, ale nič im nepovedal. Susedia pri večernom rátaní zistili a šípili v čiom hrnci ich sliepočky skončili...
Do týždňa bol plot opravený a u nás už žiadne návštevy.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Neviem či je na vine štát, ale je fakt že s týmto problémom Ti nikto nepomôže. Keby som nezažila tak ani neverím. Všetci na všetkých úradoch vedia, že sused je psychicky narušený, ale trpíme my a ver že to začalo hydinou. Boli sme za právnikmi a títo tvrdia že narušené susedské vzťahy sú najhoršie. Konaj opatrne.Nám sa osvedčilo ohradiť aj čo sme nemali oplotiť my, byť ticho, nevšímať si ho, neriešiť a to ho najviac hnevá. Pokiaľ reagujeme, je vo svojej koži, hľadá najmenšiu zádrapku. Toto trvá už veľmi dlho a momentálne po porade s právnikom uvažujeme o odsťahovaní sa. Ale nechcem strašiť. Možná že ten náš sused je jediný na svete.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dušinka Pozri príspevok
Neviem či je na vine štát, ale je fakt že s týmto problémom Ti nikto nepomôže. Keby som nezažila tak ani neverím. Všetci na všetkých úradoch vedia, že sused je psychicky narušený, ale trpíme my a ver že to začalo hydinou. Boli sme za právnikmi a títo tvrdia že narušené susedské vzťahy sú najhoršie. Konaj opatrne.Nám sa osvedčilo ohradiť aj čo sme nemali oplotiť my, byť ticho, nevšímať si ho, neriešiť a to ho najviac hnevá. Pokiaľ reagujeme, je vo svojej koži, hľadá najmenšiu zádrapku. Toto trvá už veľmi dlho a momentálne po porade s právnikom uvažujeme o odsťahovaní sa. Ale nechcem strašiť. Možná že ten náš sused je jediný na svete.
hmm, ale ja som už zažila situáciu, keď sa susedom podarilo dokazať, že ich susedka je duševne chorá a momentálne je to v štádiu nariadenia povinnej liečby v uzavretom ústave súdom.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Veľmi vážne by ma zaujímalo ako sa jej to podarilo. Klobúk dolu. Tento náš nemá všetko v hlave v poriadku /podľa psychológa, ale to len tak neoficiálne/ trpí nejakým komplexom menejcennosti, ale zákony má naštudované cez ústavu, medzinárodný dohovor o ľudských právach, že až .. A hlavne má čas. Je to vyše sedemdesiatročný dôchodca.
Naposledy upravil dušinka : 11.05.09 at 15:47
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
RMO Pozri príspevok
samozrejme ze mám, ale on je taký chudák, že kombinackami ho v spodnej casti precvakne tesne za stromom tak aby som to nezbadal a kura si tu dieru nájde...ja by som chcel vediet skor ci je na to zákon ze musi byt hydina v oploteni lebo podla uradov taky zakon nieje...
...taký zákon nie je, ale Ty ho v nestráženej chvíli odfoť keď strihá ten plot a potom to daj policajtom a dočkáš sa pravdy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dušinka Pozri príspevok
Veľmi vážne by ma zaujímalo ako sa jej to podarilo. Klobúk dolu. Tento náš nemá všetko v hlave v poriadku /podľa psychológa, ale to len tak neoficiálne/ trpí nejakým komplexom menejcennosti, ale zákony má naštudované cez ústavu, medzinárodný dohovor o ľudských právach, že až .. A hlavne má čas. Je to vyše sedemdesiatročný dôchodca.
no, táto pani robila asi iné veci ako púšťanie sliepok. Susedia na ňu dali trestné oznámenie na políciu za ohováranie a tým sa to celé spustilo.
Ale susedia mali samozrejme aj pripravené dôkazy, žiadali sa posudky a tam naozaj diagnóza bola prítomná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať