Zavrieť

Porady

pracovna zmluva

Dobry den.
Potreboval by som poradit ako je to so zaciatkom pracovneho pomeru. Zmluvu na dobu neurcitu mam podpisanu 1.5.08 s dnom nastupu do prace 2.5.08. Ktory z tycho dni sa povazuje za den uzavretia pracovneho pomeru s mojim zamestnavatelom? Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Začiatok Tvojho prac.pomeru je 2.5.
    Prac. zmluva môže byť podpísaná v ľubovoľnom termíne pred začiatkom prac. pomeru .(napr. aj o mesiac skôr)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Peter133 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Potreboval by som poradit ako je to so zaciatkom pracovneho pomeru. Zmluvu na dobu neurcitu mam podpisanu 1.5.08 s dnom nastupu do prace 2.5.08. Ktory z tycho dni sa povazuje za den uzavretia pracovneho pomeru s mojim zamestnavatelom? Dakujem...
    Z uvedeného sa to nedá určiť. V pracovnej zmluve by mal byť uvedený deň začiatku pracovného pomeru. To, že nástup do práce je 2.5. neznamená ešte, že PP vznikol 2.5., mohol začať aj 1.5.

    Najlepšie to zistíš z výplatnej pásky - pokiaľ ti zamestnávateľ zaplatil sviatok 1.5., tak PP vznikol 1.5. Ak to nebudeš mať zaplatené, tak vznikol 2.5. Ale pravdepodobné bude, že vznikol 2.5.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot Pozri príspevok
    Z uvedeného sa to nedá určiť. V pracovnej zmluve by mal byť uvedený deň začiatku pracovného pomeru. To, že nástup do práce je 2.5. neznamená ešte, že PP vznikol 2.5., mohol začať aj 1.5.

    Najlepšie to zistíš z výplatnej pásky - pokiaľ ti zamestnávateľ zaplatil sviatok 1.5., tak PP vznikol 1.5. Ak to nebudeš mať zaplatené, tak vznikol 2.5. Ale pravdepodobné bude, že vznikol 2.5.
    A možno je len zle formulovaná, pretože 1.5. je sviatok, tak napísali, že nástup do práce je 2.5. Ale píšeš rok 2008, tak to už máš asi zistené, nie?

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Peter133 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Potreboval by som poradit ako je to so zaciatkom pracovneho pomeru. Zmluvu na dobu neurcitu mam podpisanu 1.5.08 s dnom nastupu do prace 2.5.08. Ktory z tycho dni sa povazuje za den uzavretia pracovneho pomeru s mojim zamestnavatelom? Dakujem...
    Nakoľko 1.5. je sviatok, dali Ti deň nástupu do práce na 2.5., aby nemuseli vyplatiť sviatok.Takže vznik pracovného pomeru je 2.5.

    Deň uzatvorenia pracovnej zmluvy máš napísaný - platí 1.5.Tento deň však nie je rozhodujúci, rozhodujúci je deň nástupu do práce.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Ešte je dôležité, s akým dátumom Vás nahlásili do poisťovní. Pretože pokiaľ platenie poistného nenadväzuje presne na deň, v sociálnej poisťovni budete mať prerušný rok, a v zdravotnej poisťovni budete musieť čo i jeden deň prerušenia poistného doplatiť. Ja ako mzdárka vždy predkladám riaditeľovi návrh pracovnej zmluvy tak, aby začiatok pracovnej zmluvy nadväzoval na predchádzajce ukončenie, aj ho tak prihlasujem do poisťovní. V prípade začatia PP cez víkend u zamestnancov vo verejnej službe síce organizácia zaplatí viac, zamestnancovi ale nenarobí žiadne problémy a ona tým zase neskrachuje. U zamestnancov platených podľa zákonníka práce byť nemal byť problém prihlásiť ho napr. od 1. a nastúpiť do práce 2., aj ho platiť od 2.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    terezamaria Pozri príspevok
    Nakoľko 1.5. je sviatok, dali Ti deň nástupu do práce na 2.5., aby nemuseli vyplatiť sviatok.Takže vznik pracovného pomeru je 2.5.

    Deň uzatvorenia pracovnej zmluvy máš napísaný - platí 1.5.Tento deň však nie je rozhodujúci, rozhodujúci je deň nástupu do práce.
    ... a prišiel o 1/12 ročného nároku na dovolenku, lebo dovolenka sa poskytuje len za celý mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.