Zavrieť

Porady

Vyplacanie PN

Ahojte, potrebujem radu. Som na PN. Tento mesiac by koncia rehabilitacie a konci mi tiez PN. Vyplatny termin ma Socialna poistovna 20 teho, len ja uz v toto obdobie nebudem na Slovensku, zasielanie penazi mam cez postu a chcel by som si zmenit aby mi peniaze poslali na ucet. SP mam v Bratislave som z vychodu ako to mam zmenit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Barticek Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem radu. Som na PN. Tento mesiac by koncia rehabilitacie a konci mi tiez PN. Vyplatny termin ma Socialna poistovna 20 teho, len ja uz v toto obdobie nebudem na Slovensku, zasielanie penazi mam cez postu a chcel by som si zmenit aby mi peniaze poslali na ucet. SP mam v Bratislave som z vychodu ako to mam zmenit?
    na tvojom mieste by som si tam radšej popri zaslaní žiadosti + ešte zavolala. Lebo niečo sa mi zdá, že v zákone je, že tú zmenu vyplácania zrealizujú až neskoršie, nemusia v mesiaci doručenia a hlavne ked je to už na poslednú chvílu.

    No aká je prax neviem, no pre istotu si tam zavolaj.

    Aha, našla som to
    pozri zákon o sociálnom poistení § 117 ods. 2
    "Ak poberaťel dávky požiada o zmenu spôsobu výplaty dávky, SP je povinná vykonať túto zmenu najneskôr od splátky dávky splatnej v treťom kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola žiadosť o zmenu spôsobu výplaty dávky doručená SP."

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Keď bola moja dcéra v zahraničí, pred odchodom sme boli na pošte (museli sme tam ísť obe) a vybavili pre mňa splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok a tiež peňazí. Nepamätám, či sa platí nejaký poplatok, ale dali mi to na počkanie. Len treba ísť na poštu, pod ktorú patríte.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MILKA58 Pozri príspevok
    Keď bola moja dcéra v zahraničí, pred odchodom sme boli na pošte (museli sme tam ísť obe) a vybavili pre mňa splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok a tiež peňazí. Nepamätám, či sa platí nejaký poplatok, ale dali mi to na počkanie. Len treba ísť na poštu, pod ktorú patríte.
    Dávky nem. poistenia, sociálne dávky a dávky v nezamestnanosti sa vyplácajú len do vlastných rúk. Ak nie sú vyzdvihnuté na pošte, vrátia sa späť odosielateľovi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Barticek Pozri príspevok
    Asi sa neda niekoho splnomocnit aby prevzal peniaze?
    Ak sa jedná o väčšiu sumu, možno by sa ti oplatilo vyplnený formulár odniesť osobne na pobočku SP. Neviem ako to funguje v Blave, na našej pobočke by som zmenu poukázania na účet osobne vybavila ...

    formulár nájdeš tu :


    http://www.socpoist.sk/ext_dok-ziado...e-zmeny/21657c

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Sú pobočky, kde to ide vybaviť osobne aj bez žiadosti. Zádrhelom môže byť len ten časový predstih.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.