Zavrieť

Porady

Dotaz.

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť: som nezamestnaná, podporu už dva týždne
nepoberám, teraz som ochorela, najbližšie dva týdne budem chodiť na reha-
bilitáciu, potom uvidím, čo povie lekár. Mám nárok na sociálny, alebo vôbec nejaký príspevok, kedže si teraz nemôžem zháňať prácu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Cecilka12345 Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť: som nezamestnaná, podporu už dva týždne
    nepoberám, teraz som ochorela, najbližšie dva týdne budem chodiť na reha-
    bilitáciu, potom uvidím, čo povie lekár. Mám nárok na sociálny, alebo vôbec nejaký príspevok, kedže si teraz nemôžem zháňať prácu?
    Informuj sa na dávku v hmotnej núdzi - tu sa všal berie do úvahy príjem všetkých osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.
    Príp. sa prihlás v sociálnej poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Ak ešte splňaš podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch - zarátava sa do toho aj poistenie zo zamestnania - vznikne ti nárok na nemocenské. Platí sa 4,4% z tebou určeného vymer.základu. (najmenej 13€ mesačne). Počas poberania nemocenského sa dobr.nem.poistenie neplatí. Prvých 26 týždňov sa nemocenské vypláca len z min.mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.