Zavrieť

Porady

Faktúra z roku 2004

Mám jeden veľký problém.Máme faktúru z roku 2004 na sumu 150000Sk, ktorá ešte nebola zaplatená za práce.Šéf teraz chce sa dohodnúť z daným obchodným partnerom na zľave z danej ceny.Ako to budem riešiť?DPH bolo priznané.Vystavím dobropis, alebo opravnú faktúru, ako to bude s DPH?Ako sa to zaúčtuje?Kto už mal takýto prípad prosím pomôžte.Treba k tej faktúre nejaké prehlásenie, alebo nejaký doklad na zákl.čoho sa to zmenilo? Lebo on to mení vlastne iba preto, že je to pre nich vysoká suma.Poraďte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Ja by som to riešila ako "klasický" dobropis...."zľava z ceny. My to tak máme pri tovarových fa.A použiješ na dobropise účet taký, aký si mala na faktúre ktorej sa tento dobropis týka. K dobropisu nedávame žiadne prehlásenie, iba tam uvedieme čílo fa.ktorej sa to týka a v texte "zľava z ceny"...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    [QUOTE=zuzana]Ešte faktúra sa bude nazývať Faktúra alebo Dobropis?

    Dobropis samozrejme s mínusov.čiastkami.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    podľa nového zákon je relevantný názov FAKTÚRA, ale za faktúru sa považuje aj "Dobropis", ktorý musí mať všetky náležitosti fa.
    My to riešime tak, že máme názov FAKTÚRA a v texte píšeme : Dobropisujeme Vám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.