Zavrieť

Porady

Platba online cez PayPal

Ahojte poradaci,

objednal som si webhosting od hostmonster.sk , co je USA spolocnost (lebo je skratka ovela lepsi a lacnejsi ako ponukaju slovenske firmy a hlavne podporuje hostovanie viac domen, to ale nie je podstatne). Kedze je moznost zaplatit cez PayPal, urobil som tak , pricom platbu mi normalne stiahlo z firemneho uctu (som zivnostnik, jednoduche uctovnictvo).

Moja otazka znie, mozem si to dat normalne do nakladov, aj ked mi nedali ziadnu fakturu (len mi to proste odislo z uctu)... a ako je to s DPH?

Vopred dakujem za odpoved!
JR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem za bleskovu odpoved. Precital som si viacere prispevky ohladom PayPal.... Niekto to proste len da do uctovnictva a hotovo (pripadne prilozi este vypis z PayPal), niekto tvrdi ze ked nemam danovy doklad tak proste nemozem si ani nic dat do nakladov...... Tak teda kto ma vlastne pravdu, nejaky nazor odbornika (staci jedna veta) ? :-)

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Neprisiel ti ziadny email potvrdzujuci tvoj nakup sluzieb ?
    Nemas v tvojom konte na hostingu nejaku cast/linku, ktora sa vola My Payments, My Invoices a Financial alebo nieco podobne, kde by si si mohol dohladat fakturu k tvojej platbe ?

    V pripade ak takyto email alebo online fakturu najdes, tak si ich vytlac a pouzi ako uctovny doklad.
    Podla mna samotna platba z uctu na PayPal nepredstavuje riadny uctovny doklad, pretoze PayPal nie je tvojim dodavatelom, ale len realizatorom platby (nieco ako banka).
    xaver, dakujem. Ano nasiel som tam fakturu (invoice), teda z toho vyplyva, ze si to mozem dat normalne do nakladov, vsak? Este - suma je v dolaroch, nejaky link ako sa take nieco dava do nakladov (predpokladam ze sa prerata tym kurzom ktory bol v ten den)? Nie som uctovnik, preto sa pytam take trivialne veci (staci len link, aby tato diskusia bola kompletna a pomohla aj dalsim ak maju rovnaky problem ako ja...) Dik!!

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    jozef, sumu na fakture prepocitas kurzom ECB z predchadzajuceho dna:

    § 24, http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...2009-a.html#24

    (2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska33a)

    a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis, 34)
    b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.
    Naposledy upravil Lianka : 11.05.09 at 09:27 Dôvod: prelep

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Nie som uctovnik, takze neviem sa presne vyjadrit k tomu, ako zauctujes fakturu v USD, avsak predpokladam, ze ti z uctu po platbe kartou bola strhnuta suma v EUR, takze alebo to zauctujes cele v kurze komercnej banky, alebo to zauctujes v kurze ECB (europskej centralnej banky) a rozdiel ako kurzovu stratu/kurzovy zisk.
    Dufam, ze sa ti k tomu odbornik na uctovnictvo vyjadri.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Moj prispevok c. 6 bol ohladom zauctovania faktury. Co sa tyka zauctovania uhrady, zalezi aj na tom, ci ucet, z ktoreho si platil, je vedeny v EUR alebo v USD. Principialne tak, ako pise xaver v predchadzajucom prispevku.

    Platba online cez PayPal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.