Zavrieť

Porady

Vypočet odloženej dane

Dobry den,
prosim vas mohli by ste mi to skontrolovat, lebo si nie som ista s vypoctom odlozenej dane. Za pomoc dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo to počítaš na roky dopredu? Odložená daň nie je len z rozdielnej učt.hodnoty DM, ale aj z inýc dôvodov,ktoré sa môžu vyskytnúť. Aj čo sa týka DM, môžu nastať zmeny - vyredenie, predaj, nadobudnutie nového majetku.....

    luakan je offline (nepripojený) luakan

    luakan
    Je to uplne zle? Nerozumiem tomu...alebo len od roku 2010 uz nebudem pocitat odlozenu dan?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je to úplne zle,len som upozornla na možné zmeny.
    Ak by sa nič nezmenilo z toho, čo som uviedla, tak tvoj "plán"je správny. Ako školský príklad úplne správny.
    v roku 2012 bude odložená daň nulová, nie od r.2010.
    Naposledy upravil KEJKA : 10.05.09 at 14:22

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    odloženú daň počítaš z dočasne pripočitateľných resp. odpočitateľných položiek
    tie odpisy resp. zostatková hodnota daňová a účtovná môžu byť v r. 2010 úplne iné,nakoľko účtovné odpisy majú kopírovať skutočné využitie majetkutaktiež sa môžu vyskytnúť iné dôvody pre výpočet odloženej dane
    napr. PP z dôvodu neuhradených zmluvných pokút a penále, nedaňové opravné položky ktoré budú v budúcnosti daňovo uznané atd
    strata, pri ktorej je prepoklad že bude umorená v budúcnosti
    dôvodov na výpočet odloženej dane je veľa, nielen rozdielnosť odpisovania

    luakan je offline (nepripojený) luakan

    luakan
    Tato odlozena dan bola pocitana v priklade v suvislosti s financnym prenajmom, s tym, ze v roku 2011 dojde k odkupeniu predmetu prenajmu a k ukonceniu prenajmu. Boli stanovene uctovne a danove odpisy, kedze ich vyska bola rozdielna, bola nasledne vypocitana odlozena dan. Je takyto postup v pripade financneho prenajmu spravny?

    Vypočet odloženej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.