Zavrieť

Porady

Platnosť cestovného dokladu.

Ahojte, poradíte mi?
Máme takú možnosť ísť na dovolenku do Maďarska. Je to taká rýchlovka poriadne nenaplánovaná, ale mám problém. Cestovať máme 25.7., plánovaný pobyt do 7.8. Cestovný pas mojej netere, ktorú chceme zobrať zo sebou je do 1.8. - nemá ešte 15 rokov, nemá OP. Pri vycestovaní jej pas bude platiť, ale pri návrate už nie. Môže ísť s nami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Oficiálne nie, môzete mat problémy pri návrate. Zálezí od toho, na akého colníka narazíte. Ale mozno vás nepustia ani von. Pre niektoré krajiny musí byt platnost pasu pri vstupe do krajiny este minimálne mesiac alebo viac (mozno to nie je prípad Madarska). Ja by som to vsak neriskoval. Ak vás nepustia spät, budete musiet íst na ambasádu a vybavit si náhradný cestovný doklad.

    Môzete jej vybavit pas aj do 24 hodín, ale to stojí tusím 4 tisícky. Rozhodnutie je na vás.
    Naposledy upravil Chobot : 19.07.05 at 08:32

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    AntekaK
    Ahojte, poradíte mi?
    Máme takú možnosť ísť na dovolenku do Maďarska. Je to taká rýchlovka poriadne nenaplánovaná, ale mám problém. Cestovať máme 25.7., plánovaný pobyt do 7.8. Cestovný pas mojej netere, ktorú chceme zobrať zo sebou je do 1.8. - nemá ešte 15 rokov, nemá OP. Pri vycestovaní jej pas bude platiť, ale pri návrate už nie. Môže ísť s nami?
    Teda, nám sa stalo dokonca v čase, keď sme ešte neboli v EÚ - asi pred štyrmi rokmi, že sme cestovali na lyžovačku do Rakúska a na hranici zistil rakúsky colník, že synovec nemá platný pas už asi dva mesiace. Bol vcelku milý a pustil nás. Pri ceste späť si to nikto ani nevšimol. Na druhej strane, ja by som asi išla s obavami, keby som to vedela.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    prikláňam sa k názoru, že by som radšej vybavla nový pas /alebo predĺženie platnosti pasu - ak sa to ešte robí.../. Inak by som celý čas na dovolenka sa bála ako to bude pri návrate a to mi za to nestojí...teda ja som taký strachoprdko...

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    porfin
    prikláňam sa k názoru, že by som radšej vybavla nový pas /alebo predĺženie platnosti pasu - ak sa to ešte robí.../. Inak by som celý čas na dovolenka sa bála ako to bude pri návrate a to mi za to nestojí...teda ja som taký strachoprdko...
    žiadne pasy sa teraz nepredlžujú. Ak ti končí platnosť, vydajú ti nový europas za 1 mesiac, poplatok 1000,- Sk. Ak chceš zrýchlene, musíš si ísť preń do hlavného mesta

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Zuziana
    žiadne pasy sa teraz nepredlžujú. Ak ti končí platnosť, vydajú ti nový europas za 1 mesiac, poplatok 1000,- Sk. Ak chceš zrýchlene, musíš si ísť preń do hlavného mesta
    a v hlavnom meste cakas cely den v jednej rade s otatnymi, bez ohladu na to, ze si si priplatil za "rychlopas"

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Tak to sme asi mali šťastie. Priateľ bol minulý týždeň v stredu po pas v Bratislave a za 10 minút bol von. Aj keď taxikár, ktorý ho tam viezol ho strašil, že žena, ktorú viezol včera tam trčala tri hodiny.

    Platnosť cestovného dokladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.