Zavrieť

Porady

Porotherm, versus Britterm

Som zvedavý na výhody a nevýhody? Idem stavať jednopodlažný dom, obvodové murivo obytnej časti - 44, garáž a sklad - 25, vnútorné priečky 11,5.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    noman1 je offline (nepripojený) noman1

    noman1
    čo chceš počuť, cena ? parametre? kvalita? 10 ľudí 10 názorov

    ja som staval s 30 nosne murivo 25 ale priečky dam 14 neviem nejak sa mi ta 11,5 zdala tenka i keď sadrokarton je tiež riešenie

    /vyber si čo najskor ceny by mali ist hore od noveho mesiaca ? VRAJ

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    pivko Pozri príspevok
    Mňa by zaujímalo poradie kvality medzi Porotherm , Leier a Britterm 38 P+D
    To by si musel testovat stovky kusov, celkovo muriva a na zaklade nejakych parametrov zoradit. Takto tazko, povaha Slovaka je taka, ze jedna zla skusenost,tak vsetko je zle

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Britherm sú lepšie v tom zmysle že sú pevnejšie ako ako tie z Zlatých Moraviec.Nebývajú tak popraskané.Zrejme to bude lepšou hlinou.Možno aj modernejšia fabrika.Leier nedokážem presne ohodnotiť ešte som s ním nerobil.Ale počul som od známich že tie tehly sú v poriadku, nerozpadajú sa už na paletách pri preprave tak ako porotherm.Aj presnosť výrobkov ( nie sú pokrútené majú pravé uhly je ok).( moje info o leier prosím berte "bez záruk")

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Britherm urcite nema kvalitnejsiu fabriku,silno o tom pochybujem. V case stavebneho boomu mohol byt problem mozno v tom, ze tehly expedovali este teple a praskali, mne sa takto dostavali do ruk bezne teple a mokre porfixy, co kus, to umenie ho zobrat z palety tak,aby sa nerozpadol.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Porfix problém sám o sebe.Za komančov všetci vedeli že sa na to má nahádzať min20 mm omieky.Prišiel chmulo a začal to rezať na presno a tvrdiť ,že na to stačí 2 mm omietky.Čo samozrejme nieje pravda.Minulý rok ani tak nie ,ale ten predchádzajúci sa to bralo priamo z liniek do kamiónov a vozilo na stavby.Čo je proti všetkým predpisom a odporúčaniam samotného výrobcu.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    dnes sa mi ozvali z nemenovaných stavebnín ,ktoré majú sieť po celom Slovensku a na Porotherm komplet cena tehál na r.dom mi dali 35% zľavu.
    Ešte doplním že rozdiel pri cca množstve tehál :
    2.000 Ks 38 P+D
    500 Ks 25 P+D
    500 Ks 11,5 P+D
    mám medzi Porothermom a Leierom 956 Eur/Leier je lacnejší/
    Pororherm mam však ponuku na 38-P8 a 25-P12
    Leier má pevnosť v tlaku 38-P10 a 25-P15
    Bude stačiť tá pevnosť v tlaku pri Porotherme ak by som sa pre neho rozhodol?
    Tak že k akej variante sa prikloniť?
    Čo na to povedia odborníci?

    Porotherm, versus Britterm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.