Zavrieť

Porady

Nie som absolventom OA a chcem zacat podnikat. Mam sancu???

Zdravim. Nie som absolventom obchodnej akademie este namam ukoncenu strednu skolu (Stredna primyselna skola dopravna), som tretiak na buduci rok maturujem a co najkor by som rozbehol prevadzku. Vacsinu veci mam uz hotovu (logo, meno firmy, proces vyroby, dodavatelov, reklamu, prac oblecenie....), ide o vyroby ozvucovacej techniky moje postavenie na trhu by malo byt dobre pretoze na slovensku je malo vyrbobcov a aj ty su velmi drahi. Mam vypracovane plany pre rozbehnutie velkovyroby (aj niekolko 100ks za tyzden by nebol problem), ale mam problem s uctovnictvom nemam ziadne znalosti len som prehladal net a nejaku tu literaturu ale v skole taky predmet nemam. Mam sancu zacat??? Ani neviem co skor zivnost? s.r.o.? a ako??? mam si zohnat najpr nejakeho dobreho uctovnika??? pomaha mi rodina a aj blizky, ale s uctovnictvom mi nevedia pomoct. O cca rok by som chcel naplno rozbehnut prevadzku mam tak este rok na vsetky uctovnicke prace. Prosim poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rozhodne je dobre mat po ruke dobreho uctovnika - dokaze firme usetrit kopec penazi

    Nemusis hjo od zaciatku rovno zamestnavat, mozes sa dohodnut s niekym, kto robi uctovnictvo ako zivnost ale kto dokaze dobre poradit.
    Inak drzim palce a sklanam sa pred tvojou odvahou zacat s podnikanim v takom mladom veku.

    Co sa tyka zivnosti a s.r.o. - s.r.o. vyzaduje vyssie vstupy /financne - zlozenie zakl.podielu/, ale ak to chces dotiahnut do seriovej vyroby, urcite je to vhodnejsia forma ako zivnost.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A este poznamka: tvoj nazor, ze podnikat by mali len absolventi OA /kvoli uctovnictvu/ si vyhod z hlavy. To by sa rady podnikatelov na Slovensku radikalne stencili.

    a ak sa chces vyznat aj v uctovnictve, nie je problem si zaplatit kurz uctovnictva /existuju aj vikendove alebo vecerne kurzy - teda zvladas aj popri skole/. Je dobre ako majitel firmy, ked mas prehlad o tom, co ti uctovnik radi a na co sa ta pyta.
    To ale neznamena, ze si musis robit sam uctovnictvo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erko27 Pozri príspevok
    Zdravim. Nie som absolventom obchodnej akademie este namam ukoncenu strednu skolu (Stredna primyselna skola dopravna), som tretiak na buduci rok maturujem a co najkor by som rozbehol prevadzku. Vacsinu veci mam uz hotovu (logo, meno firmy, proces vyroby, dodavatelov, reklamu, prac oblecenie....), ide o vyroby ozvucovacej techniky moje postavenie na trhu by malo byt dobre pretoze na slovensku je malo vyrbobcov a aj ty su velmi drahi. Mam vypracovane plany pre rozbehnutie velkovyroby (aj niekolko 100ks za tyzden by nebol problem), ale mam problem s uctovnictvom nemam ziadne znalosti len som prehladal net a nejaku tu literaturu ale v skole taky predmet nemam. Mam sancu zacat??? Ani neviem co skor zivnost? s.r.o.? a ako??? mam si zohnat najpr nejakeho dobreho uctovnika??? pomaha mi rodina a aj blizky, ale s uctovnictvom mi nevedia pomoct. O cca rok by som chcel naplno rozbehnut prevadzku mam tak este rok na vsetky uctovnicke prace. Prosim poradte. Dakujem.
    Píšeš, že si tretiak - máš už 18 rokov ?

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Takze to ze nie si absolventkou OA neries. Pozri sa. ja mam ukonceny 1. rocnik v odbore kcuhar-casnik a teraz si externe dorabam strednu skolu. ozbehol som si vlastnu reklamku a ziadny klient a ani nikto neriesi aku mam skolu. klient mi iba povie: ake mate referencie, ukazte mi Vasu prezentaciu (nespyta sa aku mas skolu, on chces vysledky nie teoriu)-

    Co sa tyka zivnost verzus s.r.o. Zatial som ako s.r.o. ale postupne sa chcem pretransformovat na s.r.o.

    Uctovnictvo. Zo zaciatku som ho zvladol v pohodke, jednoduche uctovnictvoe nie je tazke, ale sluzby odbornika uctovnika su na nezaplatenie. Preto uz mam radsej svojho. Dokaze usetrit hodne penazi a hlavne cas

    Nie som absolventom OA a chcem zacat podnikat. Mam sancu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.