Zavrieť

Porady

Úhrada v nižšej sume.

Dostali sme úhradu zo zahraničia našej vystavenej faktúry, ktorá znela na 700 Eur. Na účet však prišla úhrada len 690 Eur. Náš odberateľ tvrdí, že uhradil 700 Eur ale na bankovom výpise je pripísaná táto nižšia suma. Naša banka mi nevie dať potvrdenie o poplatku 10 Eur. Čo by sa malo zmeniť aby tieto úhrady chodili v správnej výške a ja som nemusela pátrať po tom kde sa tie poplatky strácajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Dostali sme úhradu zo zahraničia našej vystavenej faktúry, ktorá znela na 700 Eur. Na účet však prišla úhrada len 690 Eur. Náš odberateľ tvrdí, že uhradil 700 Eur ale na bankovom výpise je pripísaná táto nižšia suma. Naša banka mi nevie dať potvrdenie o poplatku 10 Eur. Čo by sa malo zmeniť aby tieto úhrady chodili v správnej výške a ja som nemusela pátrať po tom kde sa tie poplatky strácajú.
    Určite si ten poplatok stiahla zahraničná banka, preto vám vaša banka nevie dať doklad. Niekedy sa stane, že banky zazmätkujú, treba sa obrátiť na vašu banku. V každom prípade ako úhradu faktúry zaúčtuj 700 €.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Je to presne tak. Niektorí obch. partneri to majú dohodnuté v zmluve a to je vlastne doklad pre zaúčtovanie. Ja to účtujem cez faktúry asi takto:
    700,- € 221/311
    10,- € 568/221.

    Úhrada v nižšej sume.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.