Zavrieť

Porady

Elektronické odoslanie výkazu z Pohody

mám prosbu. Trápim sa nad elektronickým podaním výkazu do Sociálnej poisťovne. Keď som išla podľa manuálu, tak mi "asi" vygenerovalo xml súbor, ten som potom po prihlásení na Sociálku priložila a dala odoslať. Upozornilo ma na chyby. Zlý obsah buniek. IČO - ok, mám ho nahodené s medzerami, upravím ho, ale upozornilo ma na nevyplnený údaj: Formulár vyplnil. Ale neviem, kde v programe mám nastaviť, aby sa môj kontakt, ktorý som si vytvorila, zobrazoval na vygenerovaných tlačivách.
A preto "asi", lebo som si nie istá, čo som to vôbec dobre urobila. Máte niekto skúsenosti s elektronickým podaním a mohli by ste mi poradiť:
1/ kde nastavím , aby mi vypĺňalo kolonku "formulár vyplnil"
2/ postup, ako môžem vytvoriť a odoslať xml súbor do Sociálnej poisťovne

ďakujem monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    ja viem akurat to 1.) - treba to zadat v pristupovych pravach, treba napisat cele meno do pola "Plné meno". Potom sa bude zobrazovat aj v tom vykaze.
    Ak iba sama pouzivate program Pohoda, a neprihasujete sa do programu, tak to staci dopisat v tom profile admin.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    1./ Musíš si v prístupových právach nastaviť celé meno a potom ti ho bude ťahať do zostáv.
    2. Odoslanie miezd.
    Ked máš urobené mzdy - Zaznam - Odoslať - Potom cez sprievodcu ti vytvorí súbor xml - ja mam na ploche zložku soc poist kde si ukladám tieto výkazy. ale môžeš to aj nechať v tom priečinku kde ti to dáva pohoda.
    Potom ideš na stranku soc poist daš odosloať xml súbor vyhľadáš si ho v zložke a dáš odoslať.

    Ak nepostačuje pricapím obrážteky pre lepšie zorientovanie. Dobre?

    akinom71 je offline (nepripojený) akinom71

    účtovníčka? akinom71
    ahoj nika,

    ten postup som dodržala, ale ten podpis si musím pozrieť. Nastavila som si ho, ale zrejme sa mi to zobrazí až teraz v mzdách za apríl, keďže som to menila až teraz. Spätne mi to nenačítalo. Tak uvidím. Skúsim to znova.

    ďakujem

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    akinom71 Pozri príspevok
    ahoj nika,

    ten postup som dodržala, ale ten podpis si musím pozrieť. Nastavila som si ho, ale zrejme sa mi to zobrazí až teraz v mzdách za apríl, keďže som to menila až teraz. Spätne mi to nenačítalo. Tak uvidím. Skúsim to znova.

    ďakujem
    Monika zadaj si meno a daj si ešte raz odoslať mzdy, tzn vytvoriť ešte raz xml súbor a mala by si tam mať to meno. Som to teraz skúšala. Išlo mi to. Tak už len daj vytvoriť ešte raz ten xml súbor a ten odošli do soc poist.

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    Monika,
    možno už vieš,ale pre istotu - ak máš aj dohodárov tak keď ideš generovať súbor tak nesmieš stáť na dohodárovi, ale zamestnancovi s plnými odvodmi a tiež ak máš dohodárov, ktorí v danom mesiaci nerobili ale sú v stave tak im musíš urobiť mzdu 0, lebo ti ich nepotiahne do výkazu.

    akinom71 je offline (nepripojený) akinom71

    účtovníčka? akinom71
    Ďakujem, podarilo sa mi to. Keďže nepracujem v Pohode veľmi dlho, chvíľu mi asi ešte potrvá, než postupne poprichádzam na rôzne fígle. Ale učím sa.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    akinom71 Pozri príspevok
    Ďakujem, podarilo sa mi to. Keďže nepracujem v Pohode veľmi dlho, chvíľu mi asi ešte potrvá, než postupne poprichádzam na rôzne fígle. Ale učím sa.
    Monika nemboj čoskoro budeš zládať POHODU v pohode

    Elektronické odoslanie výkazu z Pohody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.