Zavrieť

Porady

kontrola výpočtu vymeriavacích základov

zdravím všetkých poradákov, okrem toho že nám nechce pršať prosím Vás o radu pri nasledovnom probléme :
robím mzdy v Olympe,s doteraz nám ich robila externá firma, po obdržaní dokladov od nich som našla ich prepočty napr. pri odvodoch do zdravotného poistenia
Hrubá mzda - dohody - PN - max.VZ čo sa jej rovnalo sume na prehľade odvodov do zdravotného poistenia.
Ide mi o ten max.VZ ktorý uvádza 215,20 a neviem ako ho vlastne dostala a vypočítala.
Podľa tabuliek je max. VZ 295,50 tak z čoho počítala 215,20 ?

prosím poraďte, v Olympe mám nastavené sadzby dobre a verím že aj VZ sú dobre, len to chcem skontrolovať.

Ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mesiačik Pozri príspevok
    zdravím všetkých poradákov, okrem toho že nám nechce pršať prosím Vás o radu pri nasledovnom probléme :
    robím mzdy v Olympe,s doteraz nám ich robila externá firma, po obdržaní dokladov od nich som našla ich prepočty napr. pri odvodoch do zdravotného poistenia
    Hrubá mzda - dohody - PN - max.VZ čo sa jej rovnalo sume na prehľade odvodov do zdravotného poistenia.
    Ide mi o ten max.VZ ktorý uvádza 215,20 a neviem ako ho vlastne dostala a vypočítala.
    Podľa tabuliek je max. VZ 295,50 tak z čoho počítala 215,20 ?

    prosím poraďte, v Olympe mám nastavené sadzby dobre a verím že aj VZ sú dobre, len to chcem skontrolovať.

    Ďakujem za rýchlu odpoveď
    suma 295,50€ je výška min.mzdy - teda minimálny vymer. základ

    Aká bola výška hrubej mzdy u zamestnanca, ktorého kontroluješ ?
    Naposledy upravil veronikasad : 12.05.09 at 07:00

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    nebol ten zamestnanec v daný mesiac na PN? ak áno, tak ten VZ na ZP bude v poriadku.

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    Ona to počítala z týchto údajov
    Celková HM - 45864,01
    mínus 1391,81 dohody
    mínus 395,33 PN
    mínus 215,20 ona uvádza max.VZ ??????
    a
    dostala sa na odvody zdravotného poistenia t.j. 43861,67

    neviem však stále ako vypočítala alebo z čoho vychádzala pri 215,20 ?
    V danom mesiaci boli aj PN tak aké čísla alebo hodnoty použila aby dostala 215,20 VZ

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    mesiačik Pozri príspevok
    Ona to počítala z týchto údajov
    Celková HM - 45864,01
    mínus 1391,81 dohody
    mínus 395,33 PN
    mínus 215,20 ona uvádza max.VZ ??????
    a
    dostala sa na odvody zdravotného poistenia t.j. 43861,67

    neviem však stále ako vypočítala alebo z čoho vychádzala pri 215,20 ?
    V danom mesiaci boli aj PN tak aké čísla alebo hodnoty použila aby dostala 215,20 VZ
    Domnievam sa, že niektoré hrubé mzdy prekročili max. VZ 2006,17 v súčte o 215,20.

    Jano

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JanoL Pozri príspevok
    Domnievam sa, že niektoré hrubé mzdy prekročili max. VZ 2006,17 v súčte o 215,20.

    Jano
    Súhlasím, zrejme firma má viac zamestnancov a treba skontrolovať či u niektorých nebol prekročený max. vymeriavací základ 2006,17€

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Pri PN sa krátia aj max. VZ do sociálky. Pozri si §138 ods. 19 zákona o sociálnom poistení.

    Jano

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    no veď hej, ale mne ide o to ako si to skontrolujem s výkazmi z Olympu u ZP mi to sadlo ale teraz riešim NP a GF tam sú VZ 1003,09, počítala som HM pracovníkov - DDS - vyplatená PN - mzdy dohodárov - a teraz by mal byť mínus VZ a potom by sa = sume odvodov NP v prehľade z Olympu.Neviem asi to zle počítam lebo mi to nevychádza.

    HM 40745,06 - DDS 448,20 - vypl.PN 267,31 -mzda dohodárov 2099,52 - VZ ? = 37930,03

    prekročený VZ bol 1547,82/ rozdiel medzi HM jednotlivých pracovníkov a max.VZ/ ale do výpočtu patrí len 1514,62 t.j. rozdiel 33,20.
    ešte som uvažovala keď som si dala súčet rozdielov VZ a HM u pracovníkov,ktorí boli PN počas mesiaca /283,91/ a vyplatenej PN /267,31/ vyšiel rozdiel 16,60 x 2 = 33,20 čo by bol, ten rozdiel -žeby to tak bolo zdvojené ?
    prosím ešte o radu

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    ??? a krátila si max. VZ 1003,09 podľa kalendárnych dní ktoré nebol zamnec PN ????

    Inak už pomôže iba bulharská konštanta....

    Jano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.