Zavrieť

Porady

quatro

už tu bolo čosi podobné, no bez patričnej odozvy., takže skúste poradiť :
nákup majetku cez Quatro-platím splátky, čím značne prevýšim hodnotu majetku . Ako v JU správne zaúčtovať ? Ja by som hradila so splátok faktúru až do jej zaplatenia ako výdaj na nákup majetku a zvyšné splátky ako obstaranie HM ? Ale mám fa na 22000, so splátkami je to 34000 a teraz čo - ako odpisovaný majetok ? ,alebo 22000 celé do nákladov a splátky ako nedaňové ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak by som mala uctovat v PU a vedela by som, ze celkova cena bude nad 30 tisic, zaradila by som hned do odpisovaneho majetku. V JU neviem, ale nezda sa mi spravne, aby splatky boli nedanove naklady. Snad poradi lepsie niekto, kto sa zaobera JU.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Evi, ja by som to tiež zaradila ako HM a odpisovala by som to. Zaevidovala by som záväzok a splátky by som účtovala ako obstaranie HM.

    riuska je offline (nepripojený) riuska

    riuska
    Ked bol este limit 20000 mala som podobny problem.DPH som uctovala podla splatkoveho kalendara,mesacne splatky - nedanove vydaje. HM som zaradila do majetku a odpisujem...Mala som kontrolu a vsetko OK.
    Naposledy upravil riuska : 21.07.05 at 20:27

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.