Zavrieť

Porady

dovolenka na 12.4.09

Potrebujem poradit ci je nutne si na den 12.4.09 vypisat dovolenkovy listok,ide totizto o Velkonocnu nedelu,ktora sa v niesla v tom duchu ze mali byt vsetky predajne zatvorene.Pracujem ako predavacka a vcera mi bolo povedane,ze na ten den ked som bola doma si musim vypisat dovolenkovy listok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    adka8800 Pozri príspevok
    Potrebujem poradit ci je nutne si na den 12.4.09 vypisat dovolenkovy listok,ide totizto o Velkonocnu nedelu,ktora sa v niesla v tom duchu ze mali byt vsetky predajne zatvorene.Pracujem ako predavacka a vcera mi bolo povedane,ze na ten den ked som bola doma si musim vypisat dovolenkovy listok.
    Majiteľ zatvoril v ten deň predajňu?

    adka8800 je offline (nepripojený) adka8800

    adka8800
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Majiteľ zatvoril v ten deň predajňu?
    Ano v ten den bolo zatvorene cele obchodne centrum a aj nasa predajna,takze boli doma aj vsetky predavacky.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    adka8800 Pozri príspevok
    Ano v ten den bolo zatvorene cele obchodne centrum a aj nasa predajna,takze boli doma aj vsetky predavacky.
    Tak v tomto prípade to je prekážka v práci na strane zamestnávateľa, nakoľko ty predsa za to nemôžeš, že predajňa bola zatvorená a máš nárok náhradu mzdy za ten deň vo výške 100%.
    Ak by bola predajňa otvorená, tak v tom prípade by išlo o dovolenku.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    zdravím

    tak som to našla, sa mi zdalo, že som niekde vtedy čítala, že prezident podpísal novelu zákonníka práce, ú ale ten paragraf som nenašla/ v tej rýchlosti som našla toto

    http://ekonomika.sme.sk/c/3910457/Po...zatvorene.html


    takže podľa tohto by si mala mať volno, pravda platené, ako píše Renči a nie dovolenku

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    adka8800 Pozri príspevok
    Ano v ten den bolo zatvorene cele obchodne centrum a aj nasa predajna,takze boli doma aj vsetky predavacky.
    Bolo zatvorené preto, lebo to bolo nariadené vládou. Niektoré sviatky nesmú byť obchody otvorené, ide o Veľkonočnú nedeľu, Štedrý deň a Nový rok.
    Naposledy upravil Hepi : 13.05.09 at 10:38 Dôvod: Asi sme s Barbarou písali v rovnakom čase

    adka8800 je offline (nepripojený) adka8800

    adka8800
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Tak v tomto prípade to je prekážka v práci na strane zamestnávateľa, nakoľko ty predsa za to nemôžeš, že predajňa bola zatvorená a máš nárok náhradu mzdy za ten deň vo výške 100%.
    Ak by bola predajňa otvorená, tak v tom prípade by išlo o dovolenku.
    Tak to je super dakujem za radu,neviem kde to ta nasa mzdarka vynasla ze si na ten den musime vypisat dovolenkovy listok.Uvidim ako zareaguje ked jej to oznamim. Este raz velmi pekne dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Barbara Pozri príspevok
    zdravím

    tak som to našla, sa mi zdalo, že som niekde vtedy čítala, že prezident podpísal novelu zákonníka práce, ú ale ten paragraf som nenašla/ v tej rýchlosti som našla toto

    http://ekonomika.sme.sk/c/3910457/Po...zatvorene.html


    takže podľa tohto by si mala mať volno, pravda platené, ako píše Renči a nie dovolenku
    Pozri § 94 Zákonníka práce :

    <DT>
    <DT>(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len "maloobchodný predaj") s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

    </DT>

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    adka8800 Pozri príspevok
    Tak to je super dakujem za radu,neviem kde to ta nasa mzdarka vynasla ze si na ten den musime vypisat dovolenkovy listok.Uvidim ako zareaguje ked jej to oznamim. Este raz velmi pekne dakujem.
    Ako máte rozvrhnutý pracovný čas v týždni ? Máš iné dni volno - v zmysle § 93 Zákonníka práce?

    § 93
    Nepretržitý odpočinok v týždni

    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku, ktoré musia pripadať na sobotu a nedeľu alebo na nedeľu a pondelok.

    (2) Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas zamestnanca staršieho ako 18 rokov podľa odseku 1, poskytnú sa dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku v týždni v iných dňoch týždňa.

    (3)Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas podľa odsekov 1 a 2, zamestnávateľ môže zamestnancovi, ktorý je starší ako 18 rokov, po dohode so zástupcami zamestnancov alebo, ak u zamestnávateľa nepôsobia zástupcovia zamestnancov po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň najmenej 24 hodín nepretržitého odpočinku, ktorý by mal pripadnúť na nedeľu s tým, že zamestnávateľ je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi náhradný nepretržitý odpočinok v týždni do ôsmich mesiacov odo dňa, keď mal byť poskytnutý nepretržitý odpočinok v týždni.
    <DT>
    <DT>(4) Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas podľa odsekov 1 až 3, zamestnávateľ môže zamestnancovi, staršiemu ako 18 rokov, po dohode so zástupcami zamestnancov alebo, ak u zamestnávateľa nepôsobia zástupcovia zamestnancov, po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň najmenej 35 hodín nepretržitého odpočinku, ktorý pripadne na nedeľu a na časť dňa predchádzajúceho nedeli alebo na časť dňa nasledujúceho po nedeli. <DT>
    </DT>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.