Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie prac.pomeru

Dobrý deň, mala by som otázku. Živnostníčka zistila že jej jediný zamestnanec jej kradne materiál. Chce s ním okamžite skončiť pracovný pomer podľa §68 ods.1 písm. b. Je treba mať k tomu aj niake svedectvo alebo stačí vo výpovedi uviesť že je to za krádež. Polícia sa nevolala. Tak by som chcela vedieť ako to poistiť aby ju nedal k súdu za neplatné ukončenie pracovného pomeru. Ďakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

certik Pozri príspevok
Dobrý deň, mala by som otázku. Živnostníčka zistila že jej jediný zamestnanec jej kradne materiál. Chce s ním okamžite skončiť pracovný pomer podľa §68 ods.1 písm. b. Je treba mať k tomu aj niake svedectvo alebo stačí vo výpovedi uviesť že je to za krádež. Polícia sa nevolala. Tak by som chcela vedieť ako to poistiť aby ju nedal k súdu za neplatné ukončenie pracovného pomeru. Ďakujem
Treba mu to dokázať. Ináč by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu. Nestačí iba uviesť, že išlo o krádež.
1 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

drobeceva Pozri príspevok
Treba mu to dokázať. Ináč by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu. Nestačí iba uviesť, že išlo o krádež.
A keby mi podpísal protokol o krádeži kde by majiteľka uviedla že došlo ku krádeži a on by to vlastne podpísal že to spravil on. Ja viem že je to pritiahnuté za vlasy ale bez toho mu asi tú výpovď nebudem môcť dať.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

certik Pozri príspevok
A keby mi podpísal protokol o krádeži kde by majiteľka uviedla že došlo ku krádeži a on by to vlastne podpísal že to spravil on. Ja viem že je to pritiahnuté za vlasy ale bez toho mu asi tú výpovď nebudem môcť dať.
skús, či to podpíše. Ináč tá výpoveď by neobstála.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

drobeceva Pozri príspevok
skús, či to podpíše. Ináč tá výpoveď by neobstála.
Ďakujem za pomoc.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Dobrý deň, zamestnávateľ skončil pracovný pomer 29.6. so zamestnancom podľa §68 odst.1 písm.B) z dôvodov - počas montáže ukradol zákazníkovi mobil, vyšetruje to polícia, ďalej 4 dni v mesiaci júni nebol v práci, tvrdil, že je PN, ale do dnešného dňa nepredložil doklad. Pracovný pomer mu skončil dátumom doručenia t.j. 29.6. Dovolenku už má vyčerpanú - 8,5 dňa. Ako mu mám vypočítať mzdu - dni, keď nebol v práci pre "PN" mu mám dať neplatené voľno alebo absenciu? A čo s dnešným dňom ?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana007 Pozri príspevok
Dobrý deň, zamestnávateľ skončil pracovný pomer 29.6. so zamestnancom podľa §68 odst.1 písm.B) z dôvodov - počas montáže ukradol zákazníkovi mobil, vyšetruje to polícia, ďalej 4 dni v mesiaci júni nebol v práci, tvrdil, že je PN, ale do dnešného dňa nepredložil doklad. Pracovný pomer mu skončil dátumom doručenia t.j. 29.6. Dovolenku už má vyčerpanú - 8,5 dňa. Ako mu mám vypočítať mzdu - dni, keď nebol v práci pre "PN" mu mám dať neplatené voľno alebo absenciu? A čo s dnešným dňom ?
Pokiaľ nepredložil doklad o PN a ani žiadosť o neplatené voľno, ja by som mu dala absenciu.
1 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

To mu mám aj oznámiť písomne, že na tie dni má absenciu? Nikdy som sa s tým nestretla, ako sa to robí.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana007 Pozri príspevok
To mu mám aj oznámiť písomne, že na tie dni má absenciu? Nikdy som sa s tým nestretla, ako sa to robí.
Písomne mu treba oznámiť, že nakoľko nebol v práci v dobe od ... do ...bez udania dôvodu, na uvedené dni mu zamestnávateľ udeľuje absenciu v počte 4 dni. Je možnosť za každý vymeškaný deň dovolenku aj krátiť, no v tomto prípade je dovolenka vyčerpaná. Absencia je prerušenie poistenia a preto je potrebné nahlásiť RL FO - prerušenie v dobe od... do .... a dôvod prerušenia 3.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

A čo s dnešným dňom? Po prevzatí výpovede odišiel domov, takže deň je neodpracovaný.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
A čo s dnešným dňom? Po prevzatí výpovede odišiel domov, takže deň je neodpracovaný.
Aj dnes A, zároveň deň skončenia PP.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zakaždým to hlásim Sociálnej poisťovni ako prerušenie poistného?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
Zakaždým to hlásim Sociálnej poisťovni ako prerušenie poistného?
Áno, absencia je prerušenie poistenia, takže to musíš nahlásiť do SP cez RLFO.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Takže vyplním RL - prerušenie 4 dni, druhý RL - prerušenie 1 deň, tretí RL - odhláška?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana007 Pozri príspevok
Takže vyplním RL - prerušenie 4 dni, druhý RL - prerušenie 1 deň, tretí RL - odhláška?
Tak ako píšeš, 2 x prerušenie a 1 x odhláška zamestnanca.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ďakujem za pomoc. Zdravotnej poisťovni nemusím nič nahlasovať ohľadne absencie ? Iba odhlášku?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana007 Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc. Zdravotnej poisťovni nemusím nič nahlasovať ohľadne absencie ? Iba odhlášku?
Iba "Oznámenie zamestnávateľa" - odhlášku.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

To prerušenie poistenia v SP sa potom uvádza aj ev.dôchod.liste?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
To prerušenie poistenia v SP sa potom uvádza aj ev.dôchod.liste?
Áno, uvádza sa aj v ELDP.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

To sú kal.dni vylúč.dôb?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
To sú kal.dni vylúč.dôb?
Áno, sú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať