Zavrieť

Porady

Mäsová roláda

Poprosil by som o nejaký dobrý recept na mäsovú roládu.Môže byť z hovedzieho alebo bravčoveho a samozrejme aj mleteho mäska.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    link : http://www.porada.sk/t16290-masova-plnka.html

    Plnená bravčová roláda

    pre 6 osôb
    Potrebujeme:
    1 kg vykosteného bravčového karé, upraveného na zavinutie
    200 g stopkatého zeleru
    polovicu červenej papriky
    1 strúčik cesnaku
    1 Čl horčice
    1 ČL soli
    po 1/2 ČL sušeného tymianu, rozmarínu a sladkej papriky
    3 PL oleja
    250 ml mäsového vývaru
    125 ml kyslej smotany
    1 ČL maizeny
    Postup:
    1. Elektrickú rúru vyhrejeme na 240 °C (teplovzdušnú na 220 °C). Zeler očistíme a pokrájame na kúsky, z papriky odstránime zrniečka a pokrájame ju na pásiky, cesnak posekáme nadrobno. Plát mäsa potrieme zmesou horčice, soli a byliniek a posypeme sladkou paprikou. Na mäso poukladáme kúsky zeleru, pásiky papriky a posekaný cesnak. Mäso opatrne zavinieme a previažeme niťou.
    2. Vo veľkom pekáči zohrejeme olej a mäso na ňom zo všetkých strán prudko opečieme. Prilejeme 125 ml horúceho mäsového vývaru a pekáč vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme na najnižšej priečke 60 – 70 minút. Po 20 minútach pečenia teplotu v rúre znížime na 200/180 °C a prilejeme zvyšok vývaru. Roládu necháme odpočívať vo vypnutej rúre ešte asi 10 minút.
    3. Výpek z mäsa nalejeme do kastróla, zmiešame so smotanou a zahustíme maizenou, rozmiešanou v troške studenej vody. Necháme prevariť a prelejeme do omáčnika. Roládu pokrájame na plátky a podávame napríklad so zemiakovou kašou.
    Ja som robila masovú roládu podľa receptov z knihy "Recepty zo Života". Ešte ich dostať (je ich viac). Je tam veľa receptov a sú mňam.
    napr. vyklepať kuracie prso, dať na to placku z vajca (nejaký typ omety), ztočiť, zviazať, trochu opražiť a potom zapiecť v trúbe.
    alebo
    vložiť na prso do stredu sušené slivky, stočiť......
    všetko to dobré vyzerá a aj chutí.
    pa
    kp

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja robievam napr. túto:
    1 kg mletého mäsa (bravčové, môže aj bôčik) zalejeme v miske 2,5 dl mlieka, osolíme,okoreníme a dáme aj trošku vegety. Túto zmes rukami poriadne vypracovať a nechať v chladničke cez noc. Potom si vezmem fresh-foliu alebo mikroten /väčšie mikrot. vrecúško rozrezať) a dám si na dosku. Navlhčím ho vodou a na to rozplackám mleté mäsko, tak tenučko. Z toho kilá sú dve rolády, čiže asi pol misky. Na túto placku rozložím plátky syra, potom na ne plátky šunky na to praženicu /jemnú zo 4 vajíčok na masle a troche petržlenu, čiže zase dám len polovičku,/ a potom len tak, cez prostriedok, pásiky červenej kápie. Posúvaním fólie roládu zvinieme ako riadnu piškótovu roládu. Dáme na plech jednu vedla druhej, trošku narastú, tak nie celkom pri sebe a podlejeme to vodou. Nedávame žiadnu masť. Pečieme zhruba hodinku. Vody netreba vela, mäsko pustí dostatok masti a týmto výpekom ju polievame kým nemá krásnu červenkavú chrumkavú kôrku. Je výborná aj teplá so zemiakovým pyré aj studená s chlebíkom. Mňam. Dobrú chuť...

    vrocka je offline (nepripojený) vrocka

    vrocka
    tá kuracia buchta prišla aj mne mailom nikde však neviem nájsť zoznam surovín a čím sa vlastne zalieva vďaka Mirka

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Aj mne to prišlo na mail, nemala som síce doma niektoré potraviny, ktoré bolo treba, ale mala som chuť to takto urobiť....
    A u nás sa rado a veľa papá, tak som vymýšľala a skladala, čo prišlo.
    Použila som vykostené kuracie stehná, zmes mletého mäsa so sójovou drťou a pomletým uvareným hráškom, a potom rôzne "vložky" - narezaná klobása, spišské párky, plátkový syr, zelenina streilizovaná/hrášok, mrkva, kukurica/, šampiňóny, vajcia.... a tak som skladala do formy od bábovky, aj do formy na srnčí chrbát.
    Mám rada recepty, keď "nahádžem" čo treba, nekontrolujem, nepodlievam a vyberiem napriek tomu chutné a pekné jedlo....
    A ešte k tomu sa nádoba veľmi nezašpiní, lebo je vystlaná papierom na pečenie, tak ani upratovania nie je veľa....
    "Zatiaľ stihneš šalátik, poriadoček, 2x práčku, zmyješ podlahu, vlasy......ach, čo to trepem....:-))))))
    2009 06 07 Mäsové variácie (7).jpg  
    2009 06 07 Mäsové variácie (9).jpg  
    2009 06 07 Mäsové variácie.jpg  
    1/1

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    vrocka Pozri príspevok
    tá kuracia buchta prišla aj mne mailom nikde však neviem nájsť zoznam surovín a čím sa vlastne zalieva vďaka Mirka
    zoznam ako taký tam nie je, ale podľa obrázkov + trochu popisu je tiež na obrázkoch.
    ja som to nezalievala ničím a bolo to OK, v podstate všetky suroviny pustili samé trochu šťavy - vydusilo sa to vo vlastnej šťave, pritom vrch sa pekne zapiekol.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja zas robím tak, že vykostím celé kura- aby mi mäso zostalo v celku vrátane kože, z kostry s krídlami je polievka a takto vykostené mäsko osolím, okorením pokrájam bylinky a zmiešam ich s olejom ( alebo ja mám rada maslo) a mletými orechami. Túto zmes nanesiem na mäso a stočím celé do rolády a zviažem ( možné sú aj iné náplne napr. aj hrozienka, čučoriedky (uvádzam len tie čo som skúsila )...) . Celé to opečiem na panvici zo všetkých strán a potom vložím do pekáča a podlejem vodou event. vínom či pivom( podľa typu náplne , napr. pivo- hrozienka)a pečiem v rúre ( možná alternatíva je dať do alobalu a pomaly piecť vonku na rošte.
    Pred podávaním rozšnurujem, nakrájam- dobré aj ako studené predjedlo alebo hlavné jedlo - ja osobne uprednostňujem s pyré zemiakovo- mrkvovým a ďalšia príloha podľa gusta ( šalát zelený, kompót....)

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Do Biondinho vykosteneho kurata, posoleneho, pokoreneneho a posypaneho petrzlenom davam platky sunky a kuracie ocistene pecienky. Zaviniem, spagatom previazem, ako balicek a upeciem, je to mimoriadne pekne nastudeno na misy, ale da sa to aj na teplo so zemiakovou kasou. Mimochodom nebojte sa vykostovania kurata, pri troche zenskeho rozumu to ide velmi lahko.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    súhlasím a aj samotná tepelná úprava je rýchlejšia ako u bravčového event. hovädzieho mäska
    Tiež súhlasím náplniam sa medze nekladú je vynikajúca aj syrová- plátkový event. ementál+ lučina event. gorgonzola .
    Naozaj je to o kreativite.

    Deganova je offline (nepripojený) Deganova

    Deganova
    Ja do Biondinho vykosteného kuraťa dávam:
    1 náplň - praženica s hubami do stredu klobása
    2 náplň - cibuľa, kyslá kapusta, jabĺčko postrúhať, cesnak na plátky,klobása na kocky
    3 náplň - slaninka, mleté mäso, šunka, mleté mäso, syr, mleté mäso doprostriedka párok

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.