Zavrieť

Porady

skuska pred komisiou

potrebujem poradiť ket chcem zaloziť zivnost tak namiesto odrobených rokou ako prax možem namiesto toho urobiť neaku skus ku pred živnostenskou komorou? poradte dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    To nie, ale mohla by si dať niekoho ako zodpovedného zástupcu alebo si doplniť vzdelanie a získať papier.

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Záleží od živnosti. Niekedy stačí aj osvedčenie, získané rekvalifikačným kurzom.

    romuso je offline (nepripojený) romuso

    romuso
    budem mat rekvalifikačny kurz ako strechar ale je tam potrebne aj prax alebo skuska pred živnostenskou komorou ževraj to je mozne namiesto praxe

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Podľa mňa je to viazaná živnosť, preto nestačí osvedčenie.
    Žeby skúška pred živ.komorou nahradila potrebnú prax, to som ešte nepočula.

    Len teraz som si všimla: Tému si , si v PÚ.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    romuso Pozri príspevok
    potrebujem poradiť ket chcem zaloziť zivnost tak namiesto odrobených rokou ako prax možem namiesto toho urobiť neaku skus ku pred živnostenskou komorou? poradte dakujem
    Pozri paragraf § 22 živnostenského zákona, je to tam pekne rozpísané.
    spýtaj sa na príslušnom živnostenskkom úrade tam ti dajú presnú odpoved, i ja som vybavovala, pre známu pre odbor cukrárka a bolo mi povedané presne tak ako tebe skúška pred živnostenskou komorou , ale vyhľadom k našim úradníkom spýtaj sa na príslušnom úrade.
    Zožeň si od stavebnej firmy potvrdenie, že si u nich vykonával prax, určite tu prácu asi ovládaš, keď chceš byť živnostník v tej oblasti.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Dragašeková Mária Pozri príspevok
    Zožeň si od stavebnej firmy potvrdenie, že si u nich vykonával prax, určite tu prácu asi ovládaš, keď chceš byť živnostník v tej oblasti.
    Toto by som nedoporučovala, živnostenské úrady si vedia cez sociálnu poisťovňu kedykoľvek preveriť, či konkrétna osoba bola skutočne v pracovnoprávnom vzťahu s firmou, ktorá vystavila potvrdenie o praxi!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.