Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Prosím vás, ktorý dátum účtujete na bankovom výpise? lebo na výpise sú dva a to:1.dátum uskutočnenia tranzakcie, 2. dátum účtovania. Ja používam dátum účtovania, len na prelome mesiaca, aby to šlo do DPH, použijem dátum uskutočnenia tranzakcie, alebo to účtujete interným dokladom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    Prosím vás, ktorý dátum účtujete na bankovom výpise? lebo na výpise sú dva a to:1.dátum uskutočnenia tranzakcie, 2. dátum účtovania. Ja používam dátum účtovania, len na prelome mesiaca, aby to šlo do DPH, použijem dátum uskutočnenia tranzakcie, alebo to účtujete interným dokladom?
    Zo zaúčtovania BV program vyhotoví ID s dátumom uskutočnenia účtovného prípadu, t.j. v tvojom prípade je to dátum transakcie. Podľa Zákona o účtovníctve účtujeme dátumom vzniku účtovného prípadu, nie dátumom jeho zaúčtovania.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    andreaS Pozri príspevok
    co ma uhrada s dph???
    napr. prijaté preddavky, alebo aj poskytnuté

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no ja blba ... ale uz som sa zlakla ze to je nieco horsie o com neviem... nemavam vela preddavkov a ak ano, tak len odoslane preddavky a faktury na ne mavam zatial vzdy... tuk tuk tuk...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Inuska17 Pozri príspevok
    alebo aj daňový doklad platený priamo platobnou kartou, napr. nákup pohonných hmôt
    nákup PHM platobnou kartou neúčtuješ do evidencie DPH z bankového výpisu ...

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Inuska17 Pozri príspevok
    a kde to treba účtovať aby to šlo do evidencie DPH (bločky od pohonných hmôt)?
    Bloček cez ID
    501, 343/261
    úhradu z BU
    261/221

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Inuska17 Pozri príspevok
    a kde to treba účtovať aby to šlo do evidencie DPH (bločky od pohonných hmôt)?
    Ja to účtujem ako interný doklad.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Neúčtujem ako peniaze na ceste, ale ako záväzok.....379.
    Interný doklad:
    Dátum na bločku je dátum dodania, na prelome mesiacov sa bežne stane, že napr. aprílový dátim je na BU až začiatkom mája.
    Účtovanie predpisom cez interný doklad umožní odpočítanie DPH ešte v období apríl.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    a keď mi priamo software poskytuje možnosť daňového dokladu priamo z bankového výpisu, nemôžem takto (priamo účtujem 501,343/221)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.