Zavrieť

Porady

auto

Dobrý deň! Som čerstvá živnostníčka a vlaste ešte ani neviem kde je sever. Chcela by som Vás poprosiť o radu. K mojej práci by som chcela využívať auto, ktoré je písané na manžela. Je možné aby som ho používala ako služobné a odpísala 1/4 ceny v ročnom vyučtovaní? Môžem si potom dať cenu PHM do nákladov? Prosím mohol by mi niekto pomôcť so správnym postupom? Ďakuje srdečne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    Ano auto sa dá využívať na služobné učely. Treba viesť knihu evidencie jazd a na základe najazdených km služobne každy mesiac uplatniť spotrebované PHM a náhradu za kilometer.

    evula1 je offline (nepripojený) evula1

    pracujem ako referentka a nakoľko málo platená otvorila som si živnosť na prácu popri zamestnaní, kde robím asistentku ...viac evula1
    Prosím poradí mi niekto postup.aAko treba postupovať podľa krokov, alebo aspoň, kde by som si to mohla naštudovať. Ďakujem.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    evula1 Pozri príspevok
    Prosím poradí mi niekto postup.aAko treba postupovať podľa krokov, alebo aspoň, kde by som si to mohla naštudovať. Ďakujem.
    V tejto téme je viac odkazov na príspevky na porade. Je to častoopakovaná téma..nájdeš tu o tom veľmi veľa.

    http://www.porada.sk/t106406-auto-v-podnikani.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.